ליאורה אהרונסון: "הלוואי שישארו בכלא עד מותם"

מספר שעות לאחר שבית המשפט הרשיע את שי סימון בהריגתה של מיטל אהרונסון ז"ל, הגיבו אמה ליאורה וחברתה הטובה מלי, שנפצעה קשה בתאונה. השתיים מקוות שהשופט יגזור על סימון ועל שלום ימיני, שותפו לנהיגה הפרועה, את העונש המקסימלי הקבוע בחוק - למען יראו וייראו

"אני לא מאוכזבת כי לא הכינו אותי לפסק דין אחר" - כך אומרת הערב, ליאורה אהרונסון, אמה של מיטל אהרונסון ז"ל לאחר שבית המשפט הרשיע היום את שי סימון בהריגת בתה ואת חברו שלום ימיני בהפקרתה למוות. "הלוואי שהייתה אפשרות שהם יישארו בכלא עד ליומם האחרון, אבל יש חוק, והוא לא מאפשר את זה".

למרות הכרעת הדין, ליאורה ומלי יזדי, חברתה הטובה של מיטל שנפצעה קשה בתאונה, עדיין לא התגברו על האובדן ועל הפציעות.  אהרונסון סיפרה כי לקראת הכרעת הדין, היו לה חששות רבים והכאב בו היא שרויה על מות בתה רק הלך התגבר לקראת הדיון.

 "הכאב לא רק גבר, אלא הייתה גם חרדה שמא הם לא יורשעו, והבת שלי בעצם שילמה בחייה על עוונות של אחרים. התהום שירדנו אליו הייתה עמוקה יותר ויותר. אני מקווה שעכשיו, אולי, נצליח להתרומם".

"אני מפחדת לחצות כבישים"

יזדי, סיפרה כי היא עדיין מתאוששת מהפגיעה החמורה ומצבה הרפואי עדיין טעון שיפור. "אני מתקשה עדיין ללכת, ואני מפחדת לחצות כבישים", אמרה כשהיא ישובה בכיסא גלגלים.

כאשר נשאלו השתיים מה לדעתן צריך להיות גזר הדין, הסכימו השתיים כי השופט צריך לגזור על הנאשמים עונש מאסר כבד. "אני פונה לשופט ומבקשת שכמו שהוא נהג איתנו ביושר אדיר ובהתחשבות במהלך המשפט, שימשיך להתחשב בנו ושימצה איתם את הדין". יזדי סיכמה, "השופט צריך לקבוע כאן עונש תקדימי, כדי לעצור אנשים אחרים ולנהוג בפראות ותחת השפעת אלכוהול".

תאונת הפגע וברח בתל אביב - סיקור מיוחד:

מהפך במשפט הדריסה: שי סימון נאשם שנהג ברכב

שי סימון אמר לאשתו: "לקחתי נשמה"

בעל הג'יפ: כולם יודעים מי דרס את מיטל

מלי יזדי, שאיבדה את חברתה בתאונה, משחזרת

נגד ימיני וסימון הוגש כתב אישום על הריגה

מלי יזדי: "ניסיתי לשלוח למיטל יד"