אישום: אבנר הררי תכנן לחסל עבריין אחר

לבית המשפט המחוזי בת"א הוגש היום כתב אישום נגד העבריין אבנר הררי בגין ניסיון חיסול של עבריין אחר, מאנשיו של עמיר מולנר. כתב האישום מייחס לעבריין הצמרת ולשלושה משותפיו לפשע עבירות של ניסיון רצח וקשירת קשר. על פי ההאשמות, גנב הררי אקדח עם משתיק קול ותיכנן לירות ביעד החיסול. בלשי המשטרה תפסו אותו על חם

אבנר הררי מואשם בניסיון רצח: לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר כתב אישום נגד העבריין אבנר הררי, יחד עם שניים מאנשיו, בגין ניסיון לחסל את אחד מאנשיו של העבריין עמיר מולנר. כתב האישום מייחס להררי, בין היתר, עבירות של ניסיון רצח וקשירת קשר לביצוע פשע. 

כהרגלו נכנס היום הררי לאולם הדיונים, כשהוא מובל על ידי אנשי שב"ס, ואמר לכלי התקשורת כי "כל פעם הם תופרים לי תיקים, כי הם כועסים שניצחתי אותם בתביעה אחרי שסגרו לי תיק".

פרקליטו של הררי, עו"ד אבי עמירם, מסר לחדשות 2 בתום הדיון כי "לאבנר הררי יש אליבי מוצק שהמשטרה לא טרחה לבדוק. אבנר יכול להסביר בדיוק למה הוא היה בכל מקום באותו ערב".

הבלשים תפסו את הררי בחצר על חם

על פי כתב האישום הגיע הררי בחודש ינואר, יחד עם שותפו עידן בן חיים, רכובים על אופנוע שאת לוחית הזיהוי שלו החליף הררי. כשהוא מצויד באקדח שגנב והצמיד אליו משתיק קול, נכנס לשטח ביתו של יעד החיסול, אייל בליסה, בגבעת שמואל - כדי לבצע סריקה מקדימה. כשנעצרו במקום על ידי בלשי המשטרה, ניסו הררי ושותפו מהמקום על האופנוע, אך נעצרו מאוחר יותר.

כך מתאר כתב האישום את השתלשלות העניינים באותו היום. "בשעות הערב הגיע עידן בן חיים לביתו של הררי רכוב על גבי האופנוע וברשותו שתי קסדות, שם פגש בהררי, שהיה לבוש קפוצ'ון כהה, ונשא עימו זוג כפפות צמר. אותה שעה נשאו השניים ברשותם את האקדח. משנפגשו, נסעו השניים מביתו של הררי לביתו של בליסה (יעד החיסול), כשהררי נוסע ברכבו ועידן רוכב אחריו על האופנוע".
 

"משהגיעו לסביבת ביתו של בליסה, עצרו השניים ברחוב הרצוג... כשבינם ובין הבית של בליסה מפריד רק השטח הפתוח. בשלב זה הסתירו הררי ועידן את האקדח, כשהוא נתון בתוך שקית ניילון, סמוך לרכב בתוך החצר הצמודה לבית שברחוב", כך מפורט בכתב האישום. "את הנשק הניחו השניים על גבי בלוק הצמוד לגדר המפרידה בין חצר הבית והשטח הפתוח. מתוך חצר הבית שברחוב מצוי שביל המוביל ישירות לביתו של בליסה".

"לאחר מכן, נסעו השניים ברחובות הסמוכים לביתו של בליסה, כשהם סוקרים את הסביבה, ושבו ועצרו את הרכב בסמוך לבית. בשלב מסוים הפרידו השניים את הסוללות וכרטיסי ה-"סים" ממכשירי הטלפון הנייד שברשותם, כך שלא ניתן יהיה לקבוע את מיקומם על סמך מכשירים אלה".|

"משעצרו את הרכב, חצו השניים באופן רגלי את השטח הפתוח, ונכנסו לחצר הבית של בליסה, כדי לוודא, כי ניתן לבצע את תכנית הקשר", כך מתוך כתב האישום נגד הררי. "אותה שעה חבש הררי לראשו את כובע הקפוצ'ון. בשלב זה, ולאור החשש כי השניים יבצעו את זממם, עצרו בלשי המשטרה את הררי בחצר הבית, ואילו עידן קפץ מעל לגדר הלבנים המקיפה את הבית, חצה בריצה את השטח הפתוח, עלה על האופנוע וניסה להימלט מן המקום, אך נעצר על ידי המשטרה".

שוחרר אחר 10 חודשי מאסר

בנובמבר האחרון שוחרר הררי, שנחשב למחסל הבכיר של העולם התחתון, מכלא רימונים, לאחר שריצה עונש מאסר של 10 חודשים בגין איומים על עבריין אחר. במשטרה חשדו תחילה כי הררי איים גם על שלום דומרני, ראש ארגון הפשיעה באזור הדרום, אך לבסוף שמו נמחק מכתב האישום.

בסוף שנת 2009 הגיש הררי תביעה נגד המדינה ודרישת פיצוי כספי, לאחר שזוכה מאשמת רצח לאון אזולאי שמונה שנים קודם לכן. בית המשפט החליט באופן תקדימי ונדיר לשחרר את הררי, מאחר ובמהלך הדיון לא הצליחה התביעה להציג ראיות מספקות ולמצוא עדים למשפט שיוכיחו את מעורבותו בפרשה.