שי סימון הורשע בהריגת מיטל אהרונסון ז"ל, שלום ימיני זוכה

בית המשפט הכריע: שי סימון הוא שנהג בג'יפ וגרם להריגתה של מיטל אהרונסון ולפציעתה הקשה של מלי יזדי בתאונת הפגע וברח בת"א לפני יותר משנה, והורשע בהריגה. חברו שלום ימיני הורשע בהפקרה לאחר שבחר "באופן מודע לברוח". אמא של מיטל: "בתי שילמה בחייה על עוולות האשמים". פרקליטו של סימון: "טעות מצערת בזיהוי"

מתח רב שרר הבוקר באולם הדיונים בבית המשפט המחוזי בתל אביב לקראת הכרעת הדין במשפטם של שלום ימיני ושי סימון, שנאשמו בהריגתה של מיטל אהרונסון ובפציעתה הקשה של חברתה מלי יזדי בתאונת ה"פגע וברח" ברחוב אבן גבירול בתל אביב בחודש אוקטובר 2008.

השופט צבי גורפינקל הרשיע את שי סימון בהריגה וקבע כי הוא זה שנהג בג'יפ בשעת התאונה, זאת לאור נהיגתו הפרועה תחת השפעת אלכוהול ולאחר שדרס למוות את מיטל אהרונסון ופגע בחברתה מלי יזדי ופגע בה באורח קשה.

חברו של שי סימון, העבריין שלום ימיני, זוכה על ידי בית המשפט מאשמת הריגה וגרימת מוות ברשלנות, אך הורשע בעבירת הפקרה. "ימיני בחר באופן מודע לברוח, ולכן הפך לשותף לעבירת הפקרה בשל כוח הצוותא למרות שהוא לא נהג", כך אמר השופט גורפינקל.

פרקליטו של שי סימון, עו"ד חיים משגב, אמר כי הוא ציפה שבית המשפט יזכה את שי סימון מאשמת הריגה. "יש כאן טעות מצערת בזיהוי", כך לטענתו.

ליאורה אהרונסון: "לא יודעת אם אוכל להתאושש"

אמה של מיטל ז"ל, ליאורה, שליוותה את המשפט מיום פתיחתו, אמרה לאחר החלטת השופט: "ציפיתי שגם שלום ימיני יורשע בהריגה, הכינו אותי לזה". אהרונסון, שהייתה נסערת מאוד לאחר הכרעת הדין של השופט גורפינקל, הוסיפה: "כבר שבוע שאני לא ישנה, הבת שלי שילמה בחייה בעקבות העוולות של שניהם, אני לא בטוחה שרמת הכאב בה אני נמצאת תאפשר לי להתאושש".

חברתה של מיטל ז"ל, מלי יזדי, שנפצעה קשה בתאונה, אמרה כי לדעתה היו צריכים להרשיע גם את ימיני בעבירה של הריגה, למרות שלא הוא זה שנהג ברכב. "שניהם היו שם שמיטל נדרסה וכשאני נפצעתי, בגלל התאונה אני עדיין לא מצליחה ללכת, יש לי בקרוב ניתוח ולאחריו עוד מספר חודשי החלמה. אני מתגעגעת למיטל, היום זה יום האהבה ואני לא יכולה להגיד לה כמה שאני אוהבת אותה".

שלום ימיני, שיכול היום לחייך לאחר שבית המשפט קבע כי לא הוא שישב מאחורי ההגה בשעת התאונה, אמר לעיתונאים בסיום הדיון: "כואב לי מאוד על המשפחה".

השופט: ביהמ"ש פועל לפי עובדות

למרות שאיש מהנאשמים לא הודה בכך שישב מאחורי ההגה בג'יפ שדרס את אהרונסון וחברתה, החליט השופט צבי גורפינקל שלא לשנות את כתב האישום נגדם. תחילה נטען ששי סימון הוא זה שנהג בג'יפ, ושלום ימיני ישב לצידו. זאת, בניגוד לטענות הפרקליטות מלכתחילה.

הפרקליטות ביקשה בזמנו לשנות את כתב האישום לאחר שסימון התגלה כעד לא אמין ולאחר שסתירות נפלו בעדויותיו ובעדות אשתו רינת.

"במהלך הדיונים הבהרתי שוב ושוב כי בכוונת בית המשפט להגיע לקביעה עובדתית מי מהשניים נהג", ציין השופט גורפינקל בעבר כשקבע שגזר הדין יישאר על כנו, והוסיף "תפקיד בית המשפט הוא למצוא מי נהג - על פי העובדות".

עברו במעבר חצייה ונדרסו

באחד מלילות שישי בחודש אוקטובר 2008, יצאו מיטל אהרונסון וחברתה מלי יזדי מבר ה"ג'ונסון" בתל אביב. וכאשר ניסו לחצות את הכביש בצומת הרחובות אבן גבירול - צייטלין, התנגש בהן ג'יפ לנד-קרוזר שחור בעוצמה רבה. מיטל נהרגה במקום ומלי נפצעה קשה.

רפ"ק מרק זאנה, ראש מחלק חקירות באגף התנועה סיפר אז לחדשות 2 באינטרנט כי נהג הרכב נעצר במהלך בדיקה שגרתית בנמל ת"א, לאחר שסירב לעבור בדיקת אלכוהול. שניים מחבריו השתלטו על ההגה והמשיכו בנסיעה בלעדיו. "הם פגעו בשתי הנשים סמוך לכיכר רבין ונמלטו מן המקום, ולאחר התאונה נטשו את הרכב באחד הרחובות הקטנים סמוך למקום האירוע, כשעליו סימני התאונה.

כיממה לאחר התאונה, נעצרו שלום ימיני ושי סימון, עבריינים המוכרים למשטרה, בחשד לביצוע העבירות. היום, לאחר הליך משפטי ארוך, הרשיע בית המשפט את השניים בהריגה.

בהכנת הכתבה השתתפו גלעד שלמור, עזרי עמרם וברהנו טגניה

תאונת הפגע וברח בתל אביב - סיקור מיוחד:

מהפך במשפט הדריסה: שי סימון נאשם שנהג ברכב

שי סימון אמר לאשתו: "לקחתי נשמה"

בעל הג'יפ: כולם יודעים מי דרס את מיטל

מלי יזדי, שאיבדה את חברתה בתאונה, משחזרת

נגד ימיני וסימון הוגש כתב אישום על הריגה

מלי יזדי: "ניסיתי לשלוח למיטל יד"

אמה של מיטל אהרונסון מדברת