אחרי רצח הבת: אנשין נתן גט לאשתו

אשתו של נחמן אנשין המואשם בחניקת בתו למוות, הגישה לבית הדין הרבני בקשה לקבלת גט מיידי ממנו, אך הוא סירב. לאחר שבית הדין סירב בצעד חריג להשכין שלום בית - ביום חמישי קיבלה האישה בהיחבא את הגט המיוחל

אשתו של נחמן אנשין הצליחה לקבל ממנו גט. ביום חמישי האחרון הגיעה האישה לבית החולים "איתנים" בו הוא מאושפז במעצר מאז שרצח את בתם פרומה אנשין, על פי החשד, בהתקף פסיכוטי.

משפטו של נחמן אנשין שרצח את בתו התינוקת החל בשבועות האחרונים ומשפחתו המצומצמת מנסה להתאושש, להמשיך הלאה - ולהתנתק ממנו. לפני תחילת המשפט הגישה אשתו של נחמן, ואמה של פרומה ז"ל, בקשה לקבל גט מבעלה. הצדדים זומנו לדיון בנושא ואנשין הבעל, סירב להיעתר לבקשתה של אשתו.

הדרישה לקבלה מיידית של הגט הוגשה לבית הדין הרבני בירושלים, ובאופן יוצא דופן, ויתר בית הדין על הניסיון להשכין "שלום בית" וקבע דיון מהיר בנושא. אשתו של אנשין קיוותה כי לא תחשב עגונה לאורך זמן ושבעלה, שנמצא שפוי על פי דין, ייתן לה את הגט המיוחל. ביום חמישי כאמור - היא קיבלה את הגט.

אנשין מואשם כי חנק למוות את בתו

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה כתב אישום נגד אנשין באשמת חניקת והכאת בתו פרומה בת ה-8 חודשים למוות לפני כשלושה שבועות. כתב האישום מתאר שלב אחרי שלב את הרצח המזעזע ואת האירועים שקדמו לו.

ביומה האחרון של שנת 2009, סמוך לשעה 23:30 הגיע הנאשם לביתו ודרש מאשתו לקיים עימו יחסי מין. משזו סירבה, החל אינשין לתקוף אותה ולאיים כי "יגמור אותה". אשתו, שחששה מהאיומים על חייה התקשרה לאמה כדי שזו תגיע לדירה ותחלץ אותה. על פי כתב האישום, אנשין לקח ממנה בכוח את הטלפון ואמר לה "עכשיו את לא מדברת עם אף אחד, עכשיו אנחנו ביחד בבית".

לאחר שאשתו הזעיקה את השכנים ואת כוחות המשטרה, שחלקם אף ניסו לטפס אל הדירה דרך המרזב ונתקלו בדלתות נעולות ובתריסים מוגפים. בכתב האישום מתואר כיצד החזיק אינשין את בתו כאשר ראשה מופנה כלפי מטה, ולאחר שאמר את פסוק התהילים "אשרי שיאחז וניפץ את עולליך אל הסלע", הטיח את ראשה מספר פעמים ברצפת הדירה.

כאשר השכנים הצליחו לשבור את החלון ולפרוץ לדירה, היה זה מאוחר מדי. פרומה ז"ל הייתה כבר ללא רוח חיים, ומגולגלת בשמיכה.