רוצח התיירים בערבה יוצא לחופשי

לאחר 13 שנים בבית הכלא, צפוי הרוצח דניאל עוקב להשתחרר בקרוב מאד לחופשי. עוקב רצח בשנת 1997 תייר מאנגליה ופצע קשה תיירת נוספת בהתקף טירוף בכביש הערבה - שנגרם, לטענתו, כתוצאה משירותו הצבאי. למרות שנגזרו עליו 20 שנות מאסר החליטה היום ועדת השחרורים לשחררו. עורך דינו לחדשות 2: "החלטה ראויה ומאוזנת"

בדרך אל החופש: ועדת השחרורים החליטה היום על קיצור עונשו של הרוצח המורשע דניאל עוקב. לאחר שריצה 13 שנות מאסר מתוך 20 שנגזרו עליו, צפוי עוקב לצאת לחופשי בעוד כשבוע.

ועדת השחרורים שבראשה עומד השופט צבי הרטל אישרה היום את קיצור עונשו של עוקב, שנידון לעונש מאסר ממושך לאחר שרצח תייר מאנגליה ופצע קשה תיירת נוספת בהתקף טירוף בכביש הערבה באוגוסט 1997.

עם זאת החליטה ועדת השחרורים לעכב את ביצוע ההחלטה בשבעה ימים, במטרה לתת ליועץ המשפטי הזדמנות לערער על ההחלטה. במידה והפרקליטות תחליט שלא לערער - עוקב יצא לחופשי בשבוע הבא.

בקשת החנינה של עוקב נדחתה בעבר

לפני כחצי שנה נדחתה בקשת החנינה שהגיש עוקב לנשיא המדינה. לבקשת החנינה צורפו עדויות של חבריו ליחידה הצבאית שטוענים שהשירות השאיר עליהם צלקות נפשיות, וזו הסיבה למעשה הנפשע שהוא ביצע - אולם הנשיא החליט אחרת. 

"עוקב הורשע בביצוע עבירות חמורות ביותר של רצח וגרימת חבלה חמורה", נכתב במכתבה של היועצת המשפטית של הנשיא לפרקליטו של עוקב. "נסיבותיו האישיות, לרבות אורח חייו הנורמטיבי, תרומתו לביטחון המדינה ומצבו הרפואי, עמדו לנגד בית המשפט שדן בעניינו". "מוסד החנינה נועד למקרים בודדים וחריגים בלבד, בהם מתקיימות נסיבות יוצאות דופן. עם כל הצער על הקשיים שגורם עונש המאסר לעוקב, לא נמצאה הצדקה למתן חנינה", כך בהחלטת הנשיא פרס.

פרקליטו של עוקב: "החלטה ראויה, מאוזנת שלקחה כל דבר אפשרי בחשבון"

(חדשות 2)
עו"ד אבי עמירם, פרקליטו של עוקב, מסר לחדשות 2 באינטרנט בתגובה כי "הוועדה בדקה את כל הפרמטרים האפשריים לפני שהחליטה על השחרור של דניאל עוקב. מה שנבדק זה תכנית השיקום שהוכנה ע"י הרשות לשיקום האסיר, חוות דעת של הפסיכיאטר הראשי של שב"ס, ואת כל מהלך 13 השנים שבהן ריצה דניאל את עונשו בכלא, במהלכן לא נרשמה לחובתו אף לא דוח משמעת אחד".

עמירם הוסיף כי "משרד הביטחון שהכיר בדניאל כנכה צה"ל על רקע שירותו בסיירת רימון, הודיע לוועדה שמבחינתו דניאל נחשב לנכה צה"ל וזכותו ככזה להיות במעקב פסיכיאטרי של משרד הביטחון שיעקוב וידווח על ההתנהלות". לדבריו של הפרקליט מדובר בהחלטה ראויה, מאוזנת שלקחה כל דבר אפשרי בחשבון.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק