אישום: שוטרי מג"ב שדדו ותקפו בדואים באילת

חמישה שוטרים מאילת הואשמו היום בשוד ובתקיפת פועלים תושבי הפזורה הבדואית. על פי כתב האישום הכו השוטרים פועלים באזור הדרום, שדדו וסחטו אותם. "הם עשו שימוש לרעה בסמכותם", טוענים במחלקה לחקירות שוטרים. באחד המקרים היכו השוטרים, על פי כתב האישום, את הבדואים באמצעות מקל של מטאטא

מבוכה במשמר הגבול: המחלקה לחקירות שוטרים הגישה בצהריים לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום חמור נגד חמישה שוטרי מג"ב,בגין מעורבות במקרי שוד ותקיפה של תושבי הפזורה של באר שבע, שעובדים באילת ומתגוררים במתחם קרוואנים בעיר.

כתב האישום מייחס לחמשת השוטרים מפלוגת אילת עבירות של שוד, סחיטה באיומים, תקיפה בנסיבות מחמירות, שימוש לרעה בכוח המשרה, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה.

מכות עם מקל של מטאטא

באחד המקרים, כך על פי כתב האישום, הבחינו הנאשמים בשלושה מהמתלוננים באזור הקרוואנים בו הם דרים והורו להם לצאת החוצה ודרשו מהם להציג מהם תעודות זהות. לאחר שאחד הפועלים אמר כי אין בידיו תעודה סטרו לו הנאשמים והכו אותו ברגליו באמצעות פנס.

חברו, ששאל את השוטרים מדוע הם נוקטים באלימות, ספג אף הוא מכות בתגובה בעזרת מקל מטאטא. לאחר התקיפה לקח אחד הנאשמים את המכשיר הסלולרי של הקורבן, הטיח בו כי הוא גנוב והכניס אותו לכיסו - לעיני השוטרים האחרים. "במעשיהם עשו הנאשמים מעשה שרירותי הפוגע בזכותו של אחר תוך שימוש לרעה בסמכותם", נטען בכתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד טלי פלדמן.