חוות דעת: "אנשין רצח את בתו בהתקף פסיכוטי"

בית המשפט המחוזי בירושלים האריך עד תום ההליכים את מעצרו של נחמן אנשין שנאשם ברצח בתו התינוקת. אנשין ישהה במעצר במוסד פסיכיאטרי, בעקבות חוות דעת פסיכיאטרית לפיה הוא ככל הנראה היה בהתקף פסיכוטי בעת המעשה

בית המשפט המחוזי בירושלים קבע הבוקר כי מעצרו של נחמן אנשין, הנאשם ברצח בתו פרומה בת ה-8 חודשים, יואך עד תום ההליכים וירוצה בבית חולים פסיכיאטרי. מהדיון עולה כי חוות דעת של הפסיכיאטר המחוזי שניתנה בעניינו של אנשין קובעת כי בזמן המעשה היה אנשין בהתקף פסיכוטי.

סניגורו של אנשין עו"ד אבי לביא אמר בדיון כי על פי חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי, אנשין במצב נפשי קשה ומצבו הנפשי מצריך אישפוז בבית חולים. "קיימות ראיות הבאות לידי ביטוי בחוות הדעת הפסיכיאטרית כי מצבו של המשיב מצריך המשך אשפוז", ציין הסניגור.

"לאור חוות הדעת של הפסיכיאטר המתארת כי עסקינן בחולה נפש עם נטייה למצבים פסיכוטיים קשים אשר לקח כדורים רספידל במשך שנים רבות, וכפי שניתן לראות בחוות הדעת הפסיכיאטר מצטט מתוך חומרי חקירה רבים המלמדים כי קרוב לוודאי המשיב היה בהתקף פסיכוטי, אבקש שהוא ישהה כמו שהוא שוהה כעת בחלופה בבית החולים שייקבע על ידי הפסיכיאטר המחוזי", הסביר עו"ד לביא. "אני מעדיף שזה יהיה בבית החולים שם הוא נמצא, על מנת לא לזעזע אותו להחליף למקום אחר".

נציג הפרקליטות, לא התנגד לחלופת מעצר בבית חולים פסיכיאטרי. יש להזכיר כי אנשין שוהה בחודש האחרון במעצר בבית חולים הפסיכיאטרי סמוך לירושלים. השופט משה דרורי קיבל את ההחלטה והאריך את מעצרו של אנשין בבית חולים פסיכיאטרי עד תום ההליכים.

היום, בניגוד להארכות מעצר קודמות, שמר אנשין על פנים חתומות. בתגובה לשאלת השופט, השיב אנשין כי הוא מבין את מהלך הדיון ומסכים להתאשפז במעצר בבית החולים.

 האישום: חנק למוות את בתו התינוקת

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה ב-14 בינואר כתב אישום נגד נחמן אנשין, תושב ירושלים בן 23, הנאשם כי כי חנק והכה למוות את בתו פרומה בת ה-8 חודשים לפני כשבועיים. כתב האישום שהגיע לידינו מתאר שלב אחרי שלב את הרצח המזעזע ואת האירועים שקדמו לו.

ביומה האחרון של שנת 2009, סמוך לשעה 23:30 הגיע הנאשם לביתו ודרש מאשתו לקיים עימו יחסי מין. משזו סירבה, החל אנשין לתקוף אותה ולאיים כי "יגמור אותה". אשתו, שחששה מהאיומים על חייה התקשרה לאמה כדי שזו תגיע לדירה ותחלץ אותה. על פי כתב האישום, אנשין לקח ממנה בכוח את הטלפון ואמר לה "עכשיו את לא מדברת עם אף אחד, עכשיו אנחנו ביחד בבית".

"אשרי שיאחז וניפץ את עולליך אל הסלע"

לאחר מכן, אמר אנשין לאשתו כי ייצא אל המרפסת ויצעק לעוברים ושבים כי הוא המשיח. כאשר יצאה אשתו לזעוק לעזרה, נעל אותה אנשין במרפסת. אשתו התחננה בפניו שייתן לה לחזור לביתם ואינשין התרצה בסופו של דבר. אנשין לא נרגע, וכתב האישום מתאר כיצד מ', בתם השנייה, התעוררה מהצעקות בבית ונצמדה לאמה. כאשר אשתו של אנשין ניסתה לצאת מן הדירה ולהזעיק עזרה, עמד הנאשם מול דלת ביתם ומנע ממנה בגופו לצאת לרחוב. מספר דקות לאחר מכן, כאשר אנשין התרחק לכיוון המטבח, ברחה יחד עם בתם כאשר אינשין נשאר לבד בביתם עם פרומה בת ה-10 חודשים.

לאחר שאשתו הזעיקה את השכנים ואת כוחות המשטרה, שחלקם אף ניסו לטפס אל הדירה דרך המרזב ונתקלו בדלתות נעולות ובתריסים מוגפים. בכתב האישום מתואר כיצד החזיק אנשין את בתו כאשר ראשה מופנה כלפי מטה, ולאחר שאמר את פסוק התהילים "אשרי שיאחז וניפץ את עולליך אל הסלע", הטיח את ראשה מספר פעמים ברצפת הדירה.

כאשר השכנים הצליחו לשבור את החלון ולפרוץ לדירה, היה זה מאוחר מדי. פרומה ז"ל הייתה כבר ללא רוח חיים, ומגולגלת בשמיכה. למרות הגשת כתב האישום, יש לציין כי הפסיכיאטר המחוזי טרם הגיש את חוות דעתו בנוגע לאנשין, שסבל ממצב נפשי בעייתי בתקופה שקדמה לרצח, ולפיכך עדיין לא ידוע אם הוא כשיר לעמוד לדין.

עוד באותו הנושא:

האב החשוד ברצח בתו הפעוטה: "עושים לי משפט מבויים"

האב שהכה למוות את בתו התינוקת בירושלים - משחזר