יחיא פרחאן: עסקה תמורת פענוח עוד מקרי רצח בצפון

היום נפתח משפטו של עדואן פרחאן, הנאשם ברצח דנה בנט ועוד 3 מקרי רצח, אולם נראה שהוא לא מתכנן לשבת בכלא זמן רב. פרחאן הציע היום עסקה יוצאת דופן לפרקליטות: הקלה בעונש תמורת מידע בלעדי על עוד שני מקרי רצח שאירעו בשנים האחרונות בצפון - ועדיין לא פוענחו

בבית המשפט המחוזי בנצרת החלו היום הדיונים במשפטו של עדואן יחיא פרחאן, הנאשם בשלושה מעשי רצח - בהם גם של הנערה דנה בנט. אבל מאחורי הקלעים מתברר כי פרחאן מנסה להציע לתביעה עסקה בתמורה להקלה בסעיפי האישום נגדו.

בשבוע האחרון פנה הנאשם לפרקליטות מחוז צפון באמצעות עורכי דינו פתחי פוקרא ושלומי טדרי ואמר כי יסכים למסור מידע על שתי פרשיות רצח באזור הצפון בשנים האחרונות שטרם פוענחו - על אף מאמצי המשטרה.

לטענת פרחאן, בידיו מידע שיכול להוביל לתפיסת הרוצח של שמעון פרג'ון, סגן מנהל סניף בנק הדואר בצפת שנורה למוות במרס 2007 במהלך שוד. בפרקליטות קיבלו את ההצעה ובוחנים את אמינותה, אך בוחרים כרגע שלא להתייחס אליה באופן רשמי.

לפני כשלושה חודשים קיבל בית המשפט את הסדר הטיעון המקל עם בת זוגו לשעבר של פרחאן, שסייעה לו במעשה. במסגרת ההסכם הורשעה הצעירה בסיוע לרצח של בנט והתיירת הצ'כית בלבד ולא ברצח.

סוף לתעלומה

למעלה משש שנים עסקה המשטרה בחיפושים נמרצים אחרי דנה. תיאורה של בנט תואר כך על ידי המשטרה: "עיניה כחולות-ירקרקות, גובהה של דנה בנט 1.67 סנטימטרים, מבנה גופה מלא, שיערה ארוך וצבע חום מתולתל. בפעם האחרונה בה נראתה, היא לבשה גופיה לבנה ומכנסי ג'ינס כחולים ובהירים. על אפה נקודת חן".

דנה, בת לאזרח ישראלי שעזב את הארץ לקליפורניה, עבדה למחייתה כמלצרית. ב-1 באוגוסט 2003, בהיותה בת 18, נעלמה לאחר שירדה ממונית בטבריה בשעה אחת בלילה ופתחה בצעדה לכיוון בית דודיה. היא עלתה למונית לאחר סיום המשמרת שלה במסעדה ביחד עם חברתה שירן קוריה, וירדה בסמוך לאצטדיון הכדורגל בעיר. בשעה 01:45 נקלט אות מהטלפון הנייד שלה סמוך למושבה מגדל, אולם מאז - איש לא ראה אותה.

במאי האחרון, לאחר שנמצאו שרידי גופתה הובאה בנט למנוחת עולמים במושב הזורעים בצפון. אלפי אזרחים, שוטרים ומתנדבים הגיעו ללוות את הצעירה בדרכה האחרונה, שש שנים אחרי שיצאה מביתה ולא שבה אליו. מסע ההלוויה יצא מגשר הכניסה לטבריה הצמוד לאיצטדיון העירוני - המקום האחרון בו נראתה בנט בחיים, בראשון לחודש אוגוסט בשנת 2003.

פרשת דנה בנט:

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

אחיו של הרוצח התקשר לאביה של דנה

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום

בת דודתה: היינו בין תקווה לייאוש