אישום: בן 16 חנק את מאבטח בית הספר בגלל עטלף מת

מה קורה במערכת החינוך שלנו? נער בן 16 מבאר שבע מואשם כי תקף את מאבטח בית הספר בו הוא לומד בעקבות ויכוח שפרץ ביניהם. "שבוע קודם הנער הביא לבית הספר עטלף מת", אמר לחדשות 2 באינטרנט התובע המשטרתי, "זה לא נראה לשומר והוא דיווח למנהלת ולמורה שהעירו לו". הנער שוחרר לביתו בתנאים מגבילים עד לסיום משפטו

הנער חנק את המאבטח בבית הספר. צילום ארכיון (חדשות 2)

כתב אישום בלתי שגרתי הוגש הבוקר לבית המשפט לנוער בבאר שבע, נגד תלמיד בן 16 המואשם בתקיפת המאבטח בבית הספר בו למד. לנער מיוחסות שתי עבירות של תקיפת עובד ציבור ועבירה של איומים.

לפי כתב האישום, ניגש הנער בשעות הבוקר אל המאבטח שישב בשער בית הספר, כרך שרוך נעליים סביב צווארו והחל לחנוק אותו. הנאשם אף איים על המאבטח בפגיעה נוספת, על פי כתב האישום, ואמר לו: "בן זונה... אם תגיש תלונה אני אעשה לך פה בעיות", זאת בכוונה להפחידו.

"הנער הביא לביה"ס עטלף מת"

הסיבה לכך שהנער תקף את המאבטח היא בכלל לא שגרתית. "שבוע קודם למקרה הנער הביא לבית הספר עטלף מת. זה לא נראה לשומר והוא דיווח למנהלת ולמורה של אותו תלמיד שהעירו לו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד פקד מוחמד אבו-צבייח, ראש צוות התביעות במשטרת באר שבע.

נראה שהמאבטח דיווח להנהלת בית הספר על התנהגותו השלילית והפרועה של התלמיד ועל העטלף, ובתגובה - הנער תקף אותו. בעקבות תקיפת המאבטח נעצר הנער על ידי המשטרה ושוחרר היום בתנאים מגבילים, זאת עד לסיום משפטו.