הסב אנס את הנכדה – ונתן לה כסף

סב בן 69, תושב הדרום, הורשע באונס נכדתו בת ה-16 ובביצוע מעשים מגונים בנכדתו. "הנאשם איים על המתלוננת שאם תספר למישהו על מעשיו הוא יהרוג אותה", ציינו השופטים בהכרעת הדין. "בנוסף הבטיח לה שאם היא תשכב עימו ,הוא ישלם לה כסף"

אנס - ונתן כסף (אילוסטרציה)

הרכב שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע סב בן 69 באונס וביצוע מעשים מגונים בנכדתו בת ה-16 במשך כשנתיים. על פי הכרעת הדין הסב נהג לתקוף מינית את נכדתו ונותן לה כסף, כדי שלא תספר על המעשים.

על פי כתב האישום, בסופי שבוע, חגים וחופשות התגוררה הילדה בביתו של סבה בבאר-שבע. בשנים 2006-2007, תקף הסב מינית את נכדתו בביתו או בבית דודה. "במספר הזדמנויות שונות חיבק את המתלוננת, נישק אותה בפיה, ליטף את החזה שלה ואמר לה שהוא אוהב אותה", נטען באישום.

במקרים אחרים הפשיט הסב את נכדתו מבגדיה התחתונים, ביצע בה מין אורלי ואנס אותה. "בכל האירועים האמורים התנגדה המתלוננת למעשי הנאשם, אמרה לו שיעזוב אותה וניסתה לדחפו מעליה", נטען באישום. "הנאשם ניסה להניא את המתלוננת מלספר לאחרים על מעשיו האמורים, בכך שאמר לה שלא תספר על מה שקרה".

"אם תספרי - אהרוג אותך"

התביעה ציינה כי "הנאשם איים על המתלוננת שאם תספר למישהו על מעשיו הוא יהרוג אותה. בנוסף הבטיח לה שאם היא תשכב עימו ,הוא ישלם לה כסף". מנגד, טען הסניגור כי עדות הנכדה מבולבלת, מרובת גרסאות וסותרת את חקירתה במשטרה.

באחד המקרים, הנכדה העידה כי בעודה עומדת עירומה במקלחת, היה סבה פותח את דלת המקלחת ורואה אותה עירומה. "אני אוהב אותך, אני לא יכול להפסיק, אני מכור לזה", אמר לנכדה שביקשה שיפסיק לקיים עמה יחסי מין.

הסב עצמו מכחיש בתוקף את המעשים המיוחסים לו. למרות זאת, נתנו השופטים אמון בגרסת הנכדה, והחליטו להרשיע את הסב המתעלל.

"משנתתי אמון מלא בגרסתה של המתלוננת ומצאתי לה חיזוקים בעדויות אחרות מטעם המאשימה כפי שפורט בהכרעת הדין, ומנגד - לא נתתי אמון בעדות הנאשם ובעדויות ההגנה, הייתי ממליצה לחברותיי להרשיע את הנאשם בכלל העבירות המיוחסות לו בכתב האישום", ציינה אחת השופטות בתיק.