אסי ועקנין: מאיר אברג'ל הוא חבר שלנו

במהלך דיון שהתקיים היום בבית המשפט המחוזי בירושלים בנוגע לתנאי מעצרו של מאיר אברג'יל, החשוד בשורת עבירות של הלבנת הון ועומדת נגדו בקשת הסגרה לארה"ב, הגיע לדיון אורח לא צפוי - אסי ועקנין, שאמר: "אני מקווה שהצדק ייצא לאור, מאיר אברג'ל הוא חבר שלי ולא ניסה מעולם לסחוט אותי". צפו בדברים שאמר בביהמ"ש

בית המשפט המחוזי בירושלים דן הבוקר בערעור שהגיש מאיר אברג'ל על תנאי מעצרו. אברג'ל, שעצור כבר למעלה משנה וחצי בחשד להלבנת הון שבעקבותיה הוציאה נגדו הפרקליטות בארה"ב בקשת הסגרה, טוען כי אין כל לו כל קשר לעבירות שבגללן הוצא נגדו צו המעצר.

אברג'ל אף פנה היום במהלך הדיון אל השופט יעקב צבן ואמר לו: "כיצד השקר צף כאן ומערכת המשפט לא רואה זאת?".

עוד אורח יוצא דופן שהגיע לדיון היה אסי ועקנין, סוכן הדוגמניות ואחיו של חי ועקנין, אותו עד שלכאורה הוקלט משוחח עם אחיו על מאיר אברג'ל ומספר על האיומים מצדו עקב ענייני הלבנת הכספים. לפני הדיון אמר אסי ועקנין למצלמות כי מאיר אברג'ל לא סחט מעולם אותו או את אחיו.

"בהקלטות שפורסמו בהן אנחנו מדברים על מאיר, אנחנו מדברים על דוד שלנו, מאיר ועקנין, שלו אין כל קשר למאיר אברג'ל, שהוא חבר שלנו", טען היום אסי ועקנין והוסיף: "אני מקווה שהאמת תצא לאור, שבית המשפט יבין את הטעות ושמאיר ישוחרר".

באותו עניין הדגיש סניגורו של אברג'ל, עורך הדין אבי עמירם, כי "בית המשפט בישראל הטעה את רשויות החוק בארה"ב ולכן הוצאה נגדו בקשת ההסגרה". עו"ד עמירם הוסיף כי ברגע שבית המשפט יבין כי מדובר בדודם של חי ואסי ועקנין, ולא במאיר אברג'ל - תבוטל בקשת ההסגרה לארה"ב ואברג'ל ישוחרר.

בית המשפט טרם מסר את החלטתו האם להיענות לבקשתו של אברג'ל ולשחררו.