מטופלת שעברה השתלת ריאות ויצאה עיוורת תובעת מיליונים

תושבת הצפון בת 50 סבלה כל חייה ממחלת ריאות קשה שחייבה אותה לעבור השתלה. לפני 6 שנים עברה את הניתוח שהציל את חייה, אך מייד עכשיו נודע לה - דימום שהתרחש במהלך הניתוח הפך אותה לעיוורת בשתי עיניה. כעת תובעת האישה 6.2 מיליון שקלים מבית החולים "בלינסון" וקופת חולים כללית

מחיר כבד להצלת חיים? ארכיון (AP)

מזל ביש: תושבת הצפון בת 50 שסבלה ממחלת ריאות קשה, אושפזה בבית החולים "בלינסון" בכדי לעבור השתלה שתציל את חייה. כאשר יצאה האישה מהניתוח היו לרופאים שתי בשורות עבורה - היא עברה את ההשתלה בהצלחה אך למרבה הצער, נגרם לה דימום שיגרום לה לאבד את ראייתה. עכשיו תובעת המטופלת מיליונים מבית החולים.

הבוקר מדווח העיתון "ידיעות אחרונות" כי סכום הפיצויים אותו דורשת המטופלת, שנותחה לפני שש שנים, עומד על 6.2 מיליון שקלים. לטענתה, לפני ההליך הרפואי לא הייתה לה בעיה כלל בראייה, ואחריו יצאה כשהיא עיוורת לחלוטין.

עו"ד דינה של התובעת מסביר כי לטענת האישה, במהלך הניתוח החל דימום במוחה. היא מוסיפה כי בתום ההליך, שהבינה כי ראייתה אבדה לה, ניגש אליה רופא בכיר במחלקה, סיפר לה כי התעוורה לגמרי והביע צער על המקרה. אחר כך הוסיף לדבריה כי, "בלי ריאות אי אפשר לחיות, אולם עם עיוורון אפשר".

האישה, שבעבר עבדה כמדריכה של ילדים בסיכון, הגישה תביעה נגד בית החולים וקופת חולים "כללית". בכתב הטביעה היא טוענת כי הרופאים יכלו למנוע את עיוורונה, רק אם היו עורכים לה סי.טי ומגלים את הדימום מיד לאחר הניתוח. מבית החולים נמסר שכתב התביעה טרם נמסר להם.