המדינה לבית המשפט: הורה על מעצרו של גאידמק

הפרקליטות פנתה לבית המשפט בדרישה להורות על מעצרו של ארקדי גאידמק אם לא יפקיד מיד 3 מיליון דולר, כחלק מעסקה להבטחת הגעתו למשפטו. לפני חודש הבטיח גאידמק להתייצב לראיון אך טען כי המשטרה והפרקליטות רודפות אותו

המדינה מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרו של המיליארדר ארקדי גאידמק אם לא יפקיד עוד 3 מיליון דולר ערבות. נגד גאידמק הוגש כתב אישום המייחס לו הלבנת הון בהיקף אדיר. גאידמק חתם עם הפרקליטות על הסכם לפיו הוא יפקיד 9.6 מיליון דולר ערבות. מדובר בכספי ערבות שאמורים להבטיח את התייצבותו של גאידמק לפתיחת משפטו.

בשבועות האחרונים פנו פרקליטיו של גאידמק עורכי הדין דוד ליבאי, נתי שמחוני ורונן רוזנבלום וביקשו להסתפק ב-6 מיליון דולר שכבר הופקדו, שכן לדבריהם מצב הנזילות שלו אינו מאפשר לו להפקיד כרגע את יתרת החוב.

כאמור, היום פנתה הפרקליטות לבית המשפט והתנגדה לבקשתו של גאידמק באמצעות פרקליטיו וביקשה מבית המשפט לחייב את גאידמק לשלם את יתרת הכסף - ולא ייעצר. פרקליטיו של גאידמק טענו כי סכום ערבות שכזה מעולם לא הופקד בישראל בעבר על ידי נאשם, ולכן יש לקבל את בקשתם להסתפק ב-6 מיליון שכבר הופקדו.

לפני כחודש:"הממשלה מתנכלת בי"

לפני קצת פחות מחודש הבטיח גאידמק בריאיון ממוסקבה כי יתייצב למשפטו המתוכנן להיפתח בחודש הבא. "שלומי יכול להיות טוב יותר" אמר גאידמק, המואשם בהלבנת הון בהיקף של 650 מיליוני שקלים, "זאת מכיוון שהממשל בישראל ממשיך להתנכל לי ולרדוף אחריי ללא סיבה".

"פעילות המשטרה והפרקליטות נגדי הן פשע נורא", תקף גאידמק, "לא הייתה מעולם שום הלבנת הון, אלא מקרה אחד בו קניתי חברה בהולנד בדרך הגונה ביותר ובשקיפות מלאה. ההאשמות נגדי הן פשוט שקר". כאשר נשאל האם יגיע לפתיחת משפטו, הדגיש גאידמק כי כאשר בית המשפט יקרא לו, הוא ישוב לישראל לאחר כשנה בה שהה במוסקבה.

גאידמק הפך לאחד האנשים המתוקשרים בישראל במהלך השנים שהתגורר כאן. רכישת בית החולים "ביקור חולים" בירושלים, תרומות לגופים רבים ולאזרחים רבים, עיר האוהלים שהקים במהלך מלחמת לבנון ה-2 לטובת תושבי הצפון ובנוסף לכך רכישתה של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, רכישה שעוד עלולה להביא את הקבוצה לפירוק. כל הפעולות הללו, הופסקו בין רגע לאחר שהפסיד לניר ברקת במירוץ לראשות עיריית ירושלים בבחירות שהתקיימו בשנת 2009.