למרות התנגדות השב"כ והשב"ס: יגאל עמיר מדבר

רוצחו של רה"מ לשעבר יצחק רבין ז"ל ממשיך לטעון שהמדינה מתנכלת לו. גם היום ביקש יגאל עמיר מבית המשפט המחוזי בנצרת להוציא אותו מהבידוד בו הוא שוהה. "ישבתי עם יהודים, ישבתי עם ערבים, אני יכול לשבת עם כולם", טען עמיר בפני השופט

לא רוצה להיות מבודד: יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל, הגיע בפעם השלישית לדיון בעניינו בבית המשפט המחוזי בנצרת, לאחר שביקש מהשופט להוציא אותו מהמאסר בבידוד אותו הוא מרצה בכלא מגידו. עמיר טען בפני השופט כי הוא אינו מתכוון להפיץ את דעותיו בקרב האסירים כפי שטוענים השב"כ והשב"ס, ולכן אין סיבה שהוא ימשיך להיות מבודד משאר האסירים.

"הסיבה היחידה שאני עדיין נמצא בבידוד היא כיוון שהשב"ס והשב"כ מתנכלים לי", אמר עמיר, "אני לא חושש לחיי ואני יכול להסתדר עם כל אסיר. ישבתי עם אסירים יהודים ועם אסירים ערבים ולא היו שום בעיות". עמיר ביקש מהשופט להיות אסיר ככל האסירים. "אני לא אסיר מסוכן", אמר לשופט, שאישר לו לדבר למצלמות למרות ההתנגדות של השב"ס והשב"כ.

את ההסברים למעשה עמיר שומר לעצמו

עמיר התייחס לשאלות הכתבים ששאלו אותו האם היום, 15 שנים לאחר שרצח בתום הפגנת השלום בתל אביב את ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל, הוא מתחרט על מעשיו. עמיר מסר בתגובה לשאלה זו כי את ההסברים הוא ישמור לשיחות מעמיקות יותר עם כלי התקשורת. עמיר בחר לענות תשובה זהה גם לשאלה מה יגיד לבנו כאשר זה ישאל אותו מדוע הוא יושב בכלא.

הבאתו של עמיר לבית המשפט היא חלק מנוהל רגיל, בו אסירים המצויים בהפרדה מובאים בפני שופט מדי חצי שנה על מנת שיאשר את השארתם בבידוד. השופט שדן בבקשתו של עמיר לצאת מהבידוד - טרם מסר את החלטתו.