ביניש לשופטים: דאגתכם היא דאגתי

בשעות הערב התקיים דיון החירום בהשתתפות דורית ביניש בעקבות תקיפתה אמש. נשיאי בתי המשפט בישראל הגיעו למקום והביעו את תמיכתם בנשיאה. ביניש כתבה לשופטים במכתבים אישיים "דאגתכם היא דאגתי, אני שותפה לחשש לתופעות שפשו באזורנו, האלימות שפשתה נגד שופטים"

נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש הגיעה הערב לכינוס שיזמו נשיאי בתי המשפט, בה דנו השופטים באירוע זריקת הנעל לעברה ובצעדים שיש לנקוט בעקבותיו. במהלך הדיון חשפה ביניש מכתב ששגרה לחבריה השופטים בו כתבה" "דאגתכם היא דאגתי".

במכתב כתבה ביניש: "חבריי השופטים, קיבלתי את מכתבי התמיכה והערכה והעידוד שלכם, מכורח הנסיבות אין בכוחי להשיב לכל אחד ואחד מכם, דאגתכם היא דאגתי, אני שותפה לחשש לתופעות שפשו באזורנו, האלימות שפשתה נגד שופטים, שופטים חשופים יותר לסיכונים אך כפי שחשה אני איננו נרתעים".

בתגובה אמר בסיום המפגש נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, דוד חשין: "נשיאי בתי המשפט בישראל התכנסו היום כדי להביע תמיכה אישית בנשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש בעקבות האירוע החמור שהתרחש אתמול".

 הבוקר הוגש כתב אישום

הבוקר הוגש כתב אישום נגד החשוד בזריקת הנעליים פיני כהן, הכולל סעיפים של תקיפה הגורמת חבלה של ממש, היזק בזדון וזילות בית המשפט. העונש המרבי לעבירות אלו יכול להגיע למאסר של תשע שנים.

"הצדק יצא לאור", אמר כהן עם כניסתו לאולם בדיון הארכת מעצרו, וזאת לאחר שהתנצל אמש בפני המצלמות על כך שפגע בפניה של בייניש. "אני רוצה לומר סליחה שהיא נפגעה ואני מאחל לה שהיא תחלים", אמר כהן, אך הוסיף - "אני מאחל לעצמי שאני אחלים מהפצעים שהיא ופיליפ מרקוס ואלבז גרמו לי עם הקומבינה הגדולה". 

תקף בעבר את עורך דינו

כמה שעות אחרי השלכת הנעל על נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, התברר כי החשוד בתקיפתה תקף בעבר גם את עורך דינו אריה רוזנברג. עורך הדין התלונן במשטרה, וכהן אף ריצה עונש מאסר בפועל בעקבות התקיפה האלימה.

"תקיפת עורך הדין התרחשה על רקע סכסוך על דמי מזונות בין כהן לאשתו". סניגורו לשעבר מספר כי כהן נדרש לשלם לאשתו מזונות מתוקף הסכם משנת 2006, ואף חוייב לשלם לה חובות עבר. הוא החליט לערער על כך, ועו"ד רוזנברג, המליץ לו, לא לעשות כן. הדבר התפתח לכדי אלימות כלפי פרקליטו לשעבר והוא אף תקף אותו במשרדו ושבר את ידו.

"כבר אז היה אפשר לראות שהוא רגיש, אך רגזן, כעסן ומתחמם בקלות ", סיפר עו"ד רוזנברג לכתב חדשות 2 באינטרנט. "הוא יצא טוב בהסכם המזונות, אך עדיין החליט לערער על ההסכם, וכשניסיתי להניא אותו מכך תקף אותי ושבר את ידי. הזמנתי משטרה והוא ישב 9 חודשים בכלא, אך לא הוצבה עלי שמירה ועד היום אני חושש שהוא יפגע גם באשתו לשעבר".

החשד: השליך נעל על ביניש - ושבר את משקפיה

עולם המשפט הוכה בתדהמה לאחר שאתמול במהלך דיון בבית המשפט העליון בירושלים הותקפה נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, כשאחד המבקרים באולם הדיונים זרק עליה נעל ופגע בפניה. השופטת יצאה מיד מאולם בית המשפט. לאחר שעה קלה שבה השופטת לאולם הדיונים ואמרה: "הכול בסדר, חוזרים לעבוד".

כתוצאה מפגיעת הנעל נשברו משקפיה של השופטת שנחבלה בפניה והיא סובלת משריטות קלות. ייתכן שהמשקפים מנעו פציעה קשה יותר. המבקר צעק על השופטת וקילל אותה. אנשי האבטחה השתלטו על התוקף ועצרו אותו, ובזמן זה צעק התוקף "מושחתת, מושחתת, דורית ביניש מושחתת".

עדיין לא ברור מה גרם למבקר לתקוף את השופטת, אך בדוברות בית המשפט הבהירו כי השופטת תמשיך היום בדיונים כרגיל - וכך אכן היה. ביניש שבה בתוך זמן קצר לאולם הדיונים, ומסרה כי היא "מתרגשת מהתמיכה" לה זכתה לאחר האירוע.

זרק נעל על השופטת ביניש - ופגע

עורך דינו של החשוד בתקיפת ביניש: "הוא כעסן, רגזן ומתעצבן בקלות"

זורק הנעל: "לא התכוונתי לפגוע בשופטת"

אישום: תקיפה הגורמת חבלה של ממש