20 שנות מאסר לצעיר שרצח את חברו - בגלל סכסוך כספי

במסגרת הסדר טיעון מתוקן מרצח להריגה, הודה עידן חסדאי בן 20 מדימונה בהריגתו של חברו ולדימיר איסקוב, ונשלח ל-20 שנות מאסר - העונש המירבי על עבירת הריגה. על פי האישום, חסדאי ושותפו, הגיעו לביתו של חברם ודקרו אותו 17 פעמים

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר 20 שנות מאסר בפועל על עידן חסדאי שהואשם בהריגתו של חברו ולדימיר איסקוב, בשנת 2008. חסדאי בן 20 מדימונה, ושותפו לפשע, אלכסנדר וסילייב, שתו לשוכרה ודקרו את איסקוב 17 פעמים, וזאת - בגלל סכסוך כספי.

מכתב האישום נגד חסדאי עולה כי השניים הגיעו בשעת לילה מאוחרת לדירתו של איסקוב, בסמוך לתחנה המרכזית. כשפתח איסקוב את הדלת לא השתהה חסדאי, שלף אולר שהיה ברשותו ודקר את איסקוב פעם אחת. מאבק בין השלושה התפתח ובניסיון אחרון להתגונן על חייו, שלף איסקוב סכין יפנית ודקר חזרה את חסדאי בידו שלקח סכין מטבח ודקר את איסקוב 16 פעמים נוספות.

20 שנות מאסר

מגזר הדין עולה כי בשלב זה נכנע איסקוב והתמוטט בדירתו. השניים שניסו לשבש את הראיות לרצח שטפו את הדירה ושטפו את הבגדים שהיו מגואלים בדם ונמלטו מהדירה. איסקוב פונה לאיכילוב כשהוא במצב אנוש ולאחר 12 שעות מת מפצעיו בבית החולים.

במסגרת הסדר טיעון מתוקן מרצח להריגה הודה חסדאי, והבוקר, כאמור, גזר עליו הרכב השופטים שוהם, 20 שנות מאסר - העונש המירבי לעבירת הריגה. שותפו לרצח יישפט במועד אחר.

ד"ר דנה פוגץ', ראש מרכז נגה לנפגעי עבירה, הקריה האקדמית אונו, המייצגת את טניה איסקוב, אם המנוח אמרה לאחר קבלת גזר הדין: "מדובר אמנם בהרשעה בהריגה, אך העבירה, בנסיבותיה ובמאפייניה, קרובים לעבירת הרצח וביהמ"ש ראה בחומרה את המעשה. מציאות האלימה שאנו חיים בה, חשוב שבית המשפט ייתן דעתו לסיכון הרב שיש בעבירות אלימות בכלל, ובשימוש בסכין בפרט".