המשטרה: זהו אינו תיעוד הלינץ' באריק קרפ ז"ל

לאחר ההחלטה לדחות את הדיון ברצח אריק קרפ, בעקבות פרסום הקלטת בחדשות 2, יצאו התובע וחוקרי המשטרה למקום בו הוצבו המצלמות. לטענתם, התמונות כלל לא מתעדות את התקיפה שהסתיימה במוות, אלא אירוע אחר

לאחר ההחלטה להפסיק את משפט הנאשמים בלינץ' וברצח אריק קרפ ז"ל בעקבות הקלטת שנחשפה ב"חדשות 2", אומרים בפרקליטות ובמשטרה כי התמונות אינן מתעדות את התקיפה שהסתיימה במוות, אלא אירוע אחר.

עם דחיית הדיונים, יצא התובע בתיק, עו"ד מנחם מזרחי, יחד עם חוקרי הפרשה למקום בו הוצבו המצלמות. לדבריהם, התמונות שפורסמו אינן רלוונטיות לאירוע. בסנגוריה, לעומת זאת דוחים את הטענות.

עו"ד שירה מרוז שמייצגת את הנאשמים טוענת שהמשטרה הסתירה מהם מידע. "לא יכולנו לדעת על הקלטת כשהמשטרה טענה מהרגע הראשון שאין להם קלטות", אמרה מרוז. "רק אחרי כמעט חצי שנה מאז האירוע נמסרו הקלטות לידינו".

"אנחנו טוענים שיש סימני שאלה כבדים, המנוח נעלם במשך שש שעות ולא נמצא למרות כל עשרות השוטרים שחיפשו אחריו", הוסיפה מרוז. "בקלטת רואים שלושה אנשים שרודפים אחרי המנוח, 20 דקות אחרי שהנאשמים עזבו את הזירה. לפי הקלטות הוא נראה במהלך המנוסה מפניהם כשהוא נמלט בכוחות עצמו".

האלמנה: הם הרוצחים

במקביל, מתחה האלמנה שרה קרפ ביקורת על ההחלטה להפסיק את הדיונים במשפט הנאשמים ברצח בעלה. "אלה הרוצחים שרצחו את בעלי", אמרה בזעם. "אני לא צריכה קלטת. אני ראיתי את הרצח בעיניי".

האלמנה חזרה ואמרה כי לא רק שלושת הנאשמים צריכים לקבל עונש, אלא החבורה כולה. "כולם אשמים. כולם ביצעו את הזוועה", הסבירה.

בעקבות הראיה החדשה מתחה השופטת נורית אחיטוב ביקורת על התנהלות המשטרה בנושא הקלטת. "השוטר האחראי הגיע לבית המשפט ואמר שאין קלטת", אמרה. "עכשיו, מסתבר שיש קלטת". היא אף הוסיפה כי "ייתכן שחומר החקירה הנוסף ישפיע על חקירתם הנגדית".

בעקבות כך, הוציאה השופטת צו בו היא דורשת מחברת החשמל ומתחנת הכוח "רידינג" להעביר לידי הפרקליטות את כל הקלטות בהן צולם חוף הים בליל האירוע.

קרפ נמלט בכוחותיו האחרונים

בשבוע שעבר פרסמנו את קלטת התיעוד המצמרר של ליל התקיפה בטיילת תל-ברוף בת"א, שתיעדה את הרצח האכזרי של קרפ ז"ל.

"אפשר לראות מהקלטת שהמנוח נמצא במצב גופני טוב מאד", ציינה עו"ד מרוז. "הוא רץ במהירות, למרחק רב ובמשך זמן רב , וזה מלמד שהמצב שלו היה יחסית תקין לאחר התקיפה". אלא שהפתולוג קבע כי גם במקרה של תקיפה חמורה, יכול המותקף לרוץ במהירות, ליפול ולמות רק אחרי כמה מאות מטרים.

"זה מחדל עצום של המשטרה", קובע עו"ד משה מרוז, פרקליטו של אחד הנאשמים, "שלא העבירה את הקלטת עד היום - ורק אחרי דרישות חוזרות ונשנות שלנו קיבלנו את הקלטת לידינו. המשפט תיכף מסתיים כבר, העדים העיקריים כבר נשמעו, זה מצטרף לשרשרת של מחדלים".