הצלמת איחרה לחתונה - ותשלם לזוג 18 אלף שקל

חתן וכלה שהגיעו ליום המיוחד בחייהם הגיעו לאולם האירועים וגילו שהצלמת שהזמינו לא הגיעה למקום. השניים תבעו את הצלמת שהופיעה רק לאחר החופה. בית המשפט קבע כי הצלמת תפצה את הזוג ב-18 אלף שקלים. "הנזק והפגיעה בתובעים הם גבוהים מאוד", ציינה השופטת. "חתונה היא אירוע חד-פעמי בעל משמעות רגשית עמוקה מאוד"

הצלמת איחרה לחתונה - ותפצה את הזוג (אילוסטרציה)

יום החתונה הוא אחד הימים המרגשים ביותר שיש. נסו לדמיין לעצמכם שלאחר חודשים של הכנות, קניית שמלה, הזמנת תקליטן ועיצוב החופה מגיע היום הגדול ואתם מגלים - שהצלם לא הגיע. הסיוט הזה התגשם לבני זוג  מאזור ירושלים. הצלמת לא הגיעה בזמן, בני הזוג הטרי והלא מצולם תבעו - ויפוצו ב-18 אלף שקלים.

בני הזוג הגישו לבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים תביעה נגד סטודיו כץ - אולפני צילום והפקה, לאחר שצלמת שהזמינו לתעד את יומם הגדול איחרה לחתונתם והגיעה למקום רק לאחר שהחופה החלה. עוד טענו בני הזוג כי הם קיבלו רק חלק מן התמונות שצולמו ולא קיבלו את התשלילים.

"חתונה היא אירוע בעל משמעות רגשית גבוהה"

בעל הסטודיו לצילום שנתבע בשם הצלמת טען כי העבודה לא הוזמנה אצלו, אלא הוזמנה ישירות מן הצלמת והוא רק היה הגורם המקשר בין הצדדים. בעל הסטודיו ציין כי  "עשיתי טובה לצלמת שהייתה בחו"ל וקיבלתי עבורה את הכסף מן התובעים".

בית המשפט דחה את טענות בעל הסטודיו לצילום: "הנתבע הוא זה האחראי לצלמת אשר שלח".כתבה השופטת ברכה אביב בפסק הדין. "לעניין גובה הנזק, לא יכול להיות ספק כי הנזק והפגיעה בתובעים הם גבוהים מאוד.חתונה היא אירוע חד-פעמי בעל משמעות רגשית עמוקה מאוד, בכל חברה ותרבות. אך טבעי הוא כי בני הזוג מעוניינים לתעד אירוע זה ולשמרו לזיכרון עבורם ועבור בני משפחתם".