האלמנה: "אני רואה את הרוצחים כל הזמן"

בשבוע שעבר פורסם לראשונה ב"מהדורה המרכזית" התיעוד ממצלמת האבטחה של הלינץ' באריק קרפ ז"ל בטיילת בתל אביב. הבוקר אומרים סנגוריו: חומר הראיות חדש, קיימות סתירות בין השעות בקלטת לבין ראיות אחרות בתיק. בעקבות החשיפה הוחלט להפסיק את המשפט עד לבדיקת הקלטות

פרסום הקלטות שתיעדו את הלינץ' באריק קרפ ז"ל, בשבוע שעבר, ממשיך להכות גלים: סנגוריהם של המואשמים ברצח מבקשים הבוקר לעצור את הדיונים במשפטם, עד שלא תיבדקנה הקלטות על ידי מומחים. המשפט צפוי להתחדש ביוני. השופטת קיבלה את בקשת הסניגורים והפסיקה את הדיון עד לבחינת הקלטות. התיעוד פורסם לראשונה ב"מהדורה המרכזית".

שרה קרפ, אשתו של קרפ ז"ל אמרה בתגובה: "לא ראיתי את הקלטת ואני לא צריכה לראותה כדי לדעת שהם הרוצחים. הייתי שם, ראיתי אותם רוצחים את אריק וזיהיתי אותם במו עייני, אני רואה את הרוצחים כל הזמן".

לטענת עורכי הדין, יש לשלוח את הצילומים למעבדה ולפענח מה באמת קרה שם, מאחר והשעה המסומנות בקלטות היא 12:23 בלילה ואילו ב-12:31 הותקף קרפ ז"ל בפעם הראשונה וב-12:43 בפעם השנייה. עם זאת, על פי האיכון הטלפוני של אחד מהמואשמים בתקיפה, בשעה 12:40 בלילה הוא היה בביתו.

אין סימוכין לכך ששעון המצלמה שתיעדה את התקיפה היה מכוון. הסנגורים הודיעו עוד כי בכוונתם לזמן את העדים שהעידו עד כה מחדש ולעמת אותם עם חומר החקירה וממצאי מצלמות האבטחה. "אין מחלוקת כי המעורבים היו בקטטה בחלק הראשון שלה, אך יש לבדוק האם גורם אחר התערב באמצע ובסוף", אומר הבוקר עורך הדין משה מרוז לחדשות 2 באינטרנט. "נבקש מהעדים להגיע להעיד בשנית".

השופטת נורית אחיטוב מתחה הבוקר בדיון ביקורת על התנהלות המשטרה בנושא הקלטת. "השוטר האחראי הגיע לבית המשפט ואמר שאין קלטת", אמרה. "עכשיו, מסתבר שיש קלטת". היא אף הוסיפה כי "ייתכן שחומר החקירה הנוסף ישפיע על חקירתם הנגדית". בעקבות כך, הוציאה השופטת צו בו היא דורשת מחברת החשמל ומתחנת הכוח "רידינג" להעביר לידי הפרקליטות את כל הקלטות בהן צולם חוף הים בליל האירוע.

הסרטון: קרפ נמלט בכוחותיו האחרונים

בשבוע שעבר, פרסמנו את קלטת התיעוד המצמרר של ליל התקיפה בטיילת תל-ברוף בת"א, שתיעדה את הרצח הארכזרי של קרפ ז"ל. הסרטון חושף כיצד קרפ ז"ל, בכוחותיו האחרונים, הצליח להימלט בריצה מהירה לאחר שספג מכות ובעיטות בכל גופו. אבל התוקפים רדפו אחריו, השיגו אותו והמשיכו במסכת ההתעללות הבלתי נתפסת. רק בתום דקות ארוכות הם החליטו לנטוש את הקורבן לבדו, כשהוא חבול ומדמם, מבלי להזעיק עזרה.

"אפשר לראות מהקלטת שהמנוח נמצא במצב גופני טוב מאד", אומרת פרקליטת אחד הנאשמים, עו"ד שירה מרוז. "הוא רץ במהירות, למרחק רב ובמשך זמן רב , וזה מלמד שהמצב שלו היה יחסית תקין לאחר התקיפה". אלא שהפתולוג קבע כי גם במקרה של תקיפה חמורה, יכול המותקף לרוץ במהירות, ליפול ולמות רק אחרי כמה מאות מטרים.

"זה מחדל עצום של המשטרה", קובע עו"ד משה מרוז, פרקליטו של אחד הנאשמים, "שלא העבירה את הקלטת עד היום - ורק אחרי דרישות חוזרות ונשנות שלנו קיבלנו את הקלטת לידינו. המשפט תיכף מסתיים כבר, העדים העיקריים כבר נשמעו, זה מצטרף לשרשרת של מחדלים".  

האלמנה: עשו לאריק רצח אופי

היום מתחה שרה קרפ, אלמנתו של הקורבן, ביקורת על התנהלות בית המשפט בכל הנוגע לפרשה המחרידה וסיפרה על התחושות הקשות. "זה לא קל", ציינה בריאיון לתכנית "מה בוער" עם רינו צרור בגלי צה"ל. "כבר חמישה חודשים שלא שוחחתי עם התקשורת, ובטח שזה לא קל לעמוד מול הרוצחים ומול הסניגורים שלהם. לא די בכך שאריק נרצח בדם קר, הרוצחים בגיבוי של הסניגורים - עשו לאריק רצח אופי עוד בטרם התחיל המשפט, וממשיכים לעשות זאת גם עכשיו במהלך המשפט".

כמי שעברה טראומה קשה, היא זועמת על הקושי הרב שהסניגורים מערימים עליה במהלך הדיונים. "אין לאנשים זכות להכפיש את שמו אריק. אני מציעה להם לשטוף את הפה טוב טוב לפני שהם מדברים על המנוח. הם מעלילים עליו שקרים ומעיזים להעביר ביקורת על הדרך שבה אני ובתי מעידות בבית המשפט".

"הסניגורים עושים הצגה מול הרוצחים כדי לשמח אותם ולהצחיק אותם במשפט, וגם הסניגורים עצמם צוחקים במהלך המשפט", היא מספרת בכעס. |זה מזעזע - זה לא קל. במהלך העדות שלי ושל הקטינה, אחד הסניגורים פרץ בצחוק ואני התפרצתי עליו. הם - שמשלשלים אלפי שקלים לכיסם - מעודדים בכך את הרצח".

כולם שותפים לרצח - לא רק השלושה

בתור מי שהייתה במקום בזמן הרצח, היא מתקשה להבין כיצד הסניגורים מנסים לצייר תמונה אחרת מזו שהתרחשה באותו ערב בטיילת. "אני הייתי שם כשרצחו את בעלי לידי וליד הבת שלי. הם מרשים לעצמם לקבוע שזו הייתה קטטה - אני מציעה להם להתחלף איתי ואז נראה מה הם יגידו".

לדבריה, הרקע לרצח הוא לאומני. "הם תפסו יהודי ואז התנפלו עליו", אמרה קרפ. "אחרי שהתרחקתי מהמקום ביקשתי טלפון נייד מאנשים כדי להזעיק עזרה ולקח זמן רב עד שקיבלתי אותה. היו שם ערבים ישראלים ששמעו שערבים תקפו אותנו - אז הם לא שמחו לעזור לנו".

בדבריה, קרפ מאשימה את כל מי שנכח בזירה, כולל החיילת אור לוי וחברתה הקטינה שהיו עם הנאשמים בזמן הרצח. "כולם שותפים לרצח, לא רק הבנות. כל מי שהיה שם ביצע את המעשה המזעזע, לא רק שלושה - טענתי את זה מהיום הראשון".

"אני מאוד מקווה שמערכת המשפט לא תקל עם הנאשמים, אחרת תהיה פה רעידת אדמה במדינה", אמרה קרפ בתקווה שמסכת העינויים שהיא ובתה עוברות בימים אלה בבית המשפט תוביל להענשת המעורבים במעשה.

"אין יום שאני הולכת לישון בלי לחשוב על מראות הזוועה שראינו אני ובתי. מצמרר לראות שרוצחים מחייכים בתקשורת. את החיוך של אריק שכל אחד זוכר - אנחנו כבר לא נראה יותר לעולם".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

הלינץ' בטיילת - סיקור מיוחד:

העדה במשפט רצח קרפ: "הם העיפו לו את השיניים לרצפה"

הלינץ' בטיילת: החשוד הודה - ושיחזר את הרצח

מאות ליוו את אריק קרפ למנוחת עולמים

אחיו של הנרצח בראיון מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב