החשוד המרכזי בפרשת "השוטרים המתעללים" שוחרר למעצר בית

בית המשפט הורה היום לשחרר את החשוד המרכזי בפרשת ההתעללות בפלסטיני מחברון למעצר בית. שלושת החשודים הנוספים בפרשה יישארו אף הם במעצר בית, וימתינו להמשך ההליכים המשפטיים. מכתב האישום נגדם עולה כי אחד מהם הטיל את מימיו בפניו של המתלונן ו"סירק" את שערו באמצעות מברשת לניקוי שירותים

בבית המשפט המחוזי בירושלים הוחלט היום לשחרר למעצר בית את החשוד המרכזי בפרשת "השוטרים המתעללים". הוא מצטרף לשלושת הנאשמים הנוספים, ששוחררו כבר למעצר בית, וממתין יחד עמם להמשך ההליך המשפטי. הארבעה מואשמים בהתעללות בפלסטיני עלאן אבו נג'מה, לאחר שעצרו אותו בגין גניבת אופנוע.

ההאשמות המיוחסות לארבעה הם התעללות בחסר ישע, מעשה מגונה, תקיפה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים. לאחר המעצר בצומת הם הובילו את נג'מה לתחנת המשטרה בחברון, שם, כך לפי כתב האישום, הכו אותו, שפכו עליו בדלי סיגריות וביצעו בו מעשי אלימות משפילים נוספים.

הטיל את מימיו אל עבר המתלונן

לפני כשבועיים הובאו 12 שוטרים, רובם שוטרי יס"מ והיתר בלשים וקצין משטרה, לחקירה במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים בתל אביב, בעקבות התלונה שהגיש נגדם הפלסטיני בן 27, תושב העיר חברון. שמונה מהשוטרים שוחררו לאחר שנחקרו, חלקם יותר מפעם אחת, ונגד ארבעה הוגש כתב אישום.

האירוע התרחש בסוף החודש שעבר, לאחר שהפלסטיני, נגדו הוגש כתב אישום לאחרונה, גנב אופנוע בשווי מאה אלף שקלים מאזרח ישראלי. כאשר הגיע הגנב עם האופנוע לחברון, התקשר לבעליו של האופנוע ודרש ממנו לשלם "כופר" בסך 40 אלף שקלים, ואז הבטיח כי ישיב לו את האופנוע.

בעל האופנוע התלונן על הגניבה במשטרה, ואף סיפר להם על שיחת הטלפון שקיבל. השוטרים הגיעו לביתו של הפלסטיני, כאשר אחד מהשוטרים מתחזה לבעל האופנוע.

על פי כתב האישום, לאחר שהתלונן אבו נג'מה על כך שנכבל באזיקים בדרך לתחנה, ירק אחד הנאשמים על פניו, קילל אותו ואף נתן לו מכה עם היד בחזה. כאשר הגיעו לתחנה הוכנס המתלונן לחדר השירותים, שם, על פי האישום, שפך אחד השוטרים סבון נוזלי ובדלי סיגריות על ראשו והבריש את שיערו בעזרת מברשת משומשת לניקוי אסלות.

מיד לאחר מכן, פתח הנאשם את מכנסיו, הוציא את אביר מינו והטיל את מימיו אל עבר המתלונן. באותו הזמן, כך נטען בכתב האישום, צפו שאר חבריו של השוטר במעשים.

"במעשים המתוארים התעללו הנאשמים בצוותא בעצורר חסר ישע, בעודו כבול בידיו, ביצעו בו מעשה מגונה, ותקפו אותו - מה שמהווה מעשה של הפרת אמונים", נטען בכתב האישום שהגישה המחלקה לחקירות שוטרים שבמשרד המשפטים, באמצעות עו"ד משה סעדה.