שירות חדש לאזרח? השופט הגיע הביתה כדי לגבות עדות

קשישה מאשדוד התקשתה להגיע לבית המשפט לצורך מתן עדות, אז השופט בא לביתה הפרטי. מדובר בתביעה שהגיש תושב העיר נגד המשטרה בטענה שעצרה והשפילה אותו ללא הצדקה. כחלק מההליך המשפטי נדרשה גם אמו של התובע לתת את עדותה. השופט הגיע, שמע את העדות ויכריע בתיק בקרוב

האם מערכת בתי המשפט פתחה בשירות חדש לאזרח? בינתיים כנראה לא, אבל אישה מאשדוד שלא הייתה יכולה להגיע לבית המשפט זכתה לביקור פרטי של השופט בדירתה.

הבוקר מפרסם עיתון "מעריב" כי הביקור המעט לא שגרתי התרחש כחלק מתביעה שהגיש בנה של קשישה בת 70 תושבת אשדוד. בתביעתו של פנחס עמר, תושב העיר, הוא טוען כי נעצר ונלקח לתחנת המשטרה לחיפוש משפיל על לא עוול בכפו. לטענתו, סירב השוטר שעצר אותו לבדיקה שגרתית להאמין לטענתו כי סימני הקשירה שעל ידו נובעים מהנחת תפילין ולא מהזרקת סמים.

כחלק מהליך שמיעת העדויות, רצה השופט לשמוע גם את גרסת אמו של פרידמן, סוזן. עם זאת, בשל מצבה הבריאותי לא הייתה יכולה סוזן להגיע לבית המשפט. במקום לדחות את עדותה, החליט השופט אריאל חזק, סגן נשיא בית משפט השלום בקרית גת, לנסוע לאשדוד ולשמוע את האם.

חזק נכנס לסלון הבית ללא בושה, התיישב על כסא וביקש מסוזן לספר את גרסתה. עמר, שהעריך מאוד את מחוותו של השופט, אמר לאחר הביקור: "השופט ישב לידי. גם כשרציתי לשאול שאלה ועמדתי, אז הוא אמר לי תשב. הוא פשוט גילה צד אנושי. ההכרעה בתיק צפויה להינתן בימים הקרובים.