ההגנה: הפסיכיאטר מאמין שאפרתי לא זוכר פרטים מליל האירוע

לא קיים תקדים לכך במשפט הישראלי ולכן ההגנה תסתמך על פסקי דין מארה"ב ובריטניה. השופטת כוחן דחתה החלטתה בנוגע להארכת מעצרו עד תום ההליכים. כשנכנס לאולם ניסה לחייך לבני משפחתו ולארוסתו ששהו באולם. אתמול נחשף בחדשות 2 תיעוד בלעדי של הרגעים בו השתכר אפרתי עם חבריו, לפני שהותקפה הצעירה בנמל

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט היום שלא להחליט: הבוקר התקיים דיון בנוגע להארכת מעצרו עד תום ההליכים של סרן ארז אפרתי, החשוד בניסיון אונס ומעשה מגונה בצעירה, אותה תקף על פי האישומים נגדו, בנמל תל אביב. בתום הדיון החליטה השופטת חיותה כוחן לדחות את ההחלטה בעניין.

כשנכנס אפרתי לאולם הוא ניסה לחייך לעבר משפחתו שישבה באולם - אמו, ארוסתו, אחיו, ובני דודיו. התביעה טענה כי קיימת מסוכנות רבה שעולה מעובדות כתב האישום. באי כוחו הסכימו כי קיימות ראיות לכאורה וביקשו תסקיר מבחן - לכך התביעה התנגדה.

בתום הדיון סיפרה עורכת דינו קרן נהרי שהפסיכיאטר המחוזי קיבל את טענת הבלקאאוט, לפיה אפרתי אינו זוכר מקטעים מאותו הערב. עם זאת, כמעט שלא קיימים תקדימים לכך במשפט הישראלי וההגנה עומדת להסתמך על פסקי דין מארה"ב ומאנגליה.

לפני יומיים בלבד קבע הפסיכיאטר המחוזי בתל אביב, כי אפרתי כשיר לעמוד לדין, והחלטה זו תהיה צפויה להיות בעלת משקל מכריע בדיון שייערך היום. פרקליטתו של הנאשם, עו"ד קרן נהרי, אמרה לאחר פרסום החלטתו של הפסיכיאטר, "חוות הדעת מצאה שאפרתי אינו סובל מסטייה מינית כלשהי, ומהבחינה הזו הוא נורמטיבי".

תיעוד בלעדי של ערב המקרה

אתמול נחשפה לראשונה בחדשות 2 קלטת ממצלמת אבטחה, המתעדת את הרגעים בו בילו אפרתי וחבריו במועדון החשפנות, רגעים לפני המקרה. הקצין וחבריו הקרובים יצאו לחגוג ארבעה ימים בלבד לפני יום חתונתו. במהלך אותו ערב צרכו הרבה משקאות חריפים. הם התחילו בפאב בהרצליה, שתו עוד ועוד ולאחר מכן עברו למועדון החשפנות "הפוסיקט" בצפון ת"א. את הערב הסוער סיימו במסעדת הקרנף בעיר.

בתיעוד הבלעדי של אותו ערב, נראה אפרתי תחת השפעת אלכוהול ומתנדנד. אחד מחבריו מכה אותו בחזהו קלות, אחרים מצחקקים. לפנות בוקר התפזרה החבורה. חתן השמחה צעד לבדו לתפוס מונית חזרה לביתו במושב בצרה בשרון, כמה מאות מטרים משם, על פי כתב האישום, אירעה התקיפה האלימה.

"הנאשם הגיע לסיפוקו"

על פי כתב האישום גרר הקצין את המתלוננת לשיחים על גדת הירקון והשכיב אותה בכוח תוך שהוא מכה בה וחונק אותה. "הוא הפך את המתלוננת והוריד את תחתוניה וחשף את ישבנה", לשון כתב התביעה.

בעודו אוחז בצעירה הפשיל אפרתי את מכנסיו וניסה לבצע בה מעשה סדום ואונס. הצעירה המשיכה לצעוק לעזרה ובתגובה לכך היכה אותה עד שהכרתה התערפלה עליה. "הנאשם הגיע לסיפוקו", נכתב ותואר כיצד עד הראייה שהגיע למקום הפריד בין השניים.

אפרתי, כך עולה, ביקש מאחד האנשים שהגיע למקום כמה דקות להתלבש, ואז קפץ לנהר הירקון במטרה להימלט. בניסיון להימלט מאלו שהיו בעקבותיו, שחה בנהר מגדה לגדה. הוא הסתתר בשיחים, אך אז הגיעה המשטרה ועצרה אותו.

סרן ארז אפרתי: מהילדות בעפולה ועד אבטחת הרמטכ"ל

אפרתי נולד וגדל בעפולה, אך בתקופה האחרונה התגורר בבצרה. מאבטח הרמטכ"ל היה צפוי להתחתן עם בת זוגו, ורד אלי, אך עקב הנסיבות החתונה בוטלה. בשנים האחרונות שירת אפרתי ביחידה האחראית על אבטחת את הרמטכ"ל, הנמצאת תחת פיקוד אגף מבצעים של צה"ל. במסגרת תפקידו, החשוד בא במגע עם הרמטכ"ל לעיתים תכופות.

אבטחת הרמטכ"ל לא הייתה התחנה הקרבית הראשונה בחייו של החשוד. אפרתי שירת כלוחם מן המניין ביחידת דובדבן, אליה התגייס בשנת 1998. "הוא היה לוחם כשאר הלוחמים", אמר מקורב לאפרתי ששירת איתו ביחידה. " הוא לא בלט במיוחד- לא לטובה ולא לרעה- לוחם רגיל".

עם שחרורו מהצבא התגייס אפרתי ליחידה לאבטחת אישים של השב"כ, המאבטחת אישים מהעולם הפוליטי, אך לא הצטיין והועבר ליחידה המאבטחת את הרמטכ"ל.

החברים עדיין מתקשים לעכל

חבריו של אפרתי עדיין מתקשים להאמין שהבחור הסימפטי שהם מכירים אכן חשוד במעשים המיוחסים לו. אחד מחבריו ביקש להדגיש שמרבית מקורביו נמצאים תחת סיווג בטחוני ולכן לא יכולים להתראיין בתקשורת לטובת חברם, אך סיפר שהוא אדם רציני ומסור, שאוהב את בת זוגו וחיכה בקוצר רוח לחתונה.

גם לאחר התאמת ה-DNA בין הזרע שנמצא על בגדיה של הנאנסת לזרעו של אפרתי, הקפידה בת זוגו להתייצב לצידו ולהגיע לדיוני הארכת המעצר בעניינו. באחד הדיונים הקודמים אף הגדילה בת הזוג לעשות ושלחה לו "נשיקות חמות".

"לרוע המזל לא הצליחה להתניע את רכבה ולנעול את הדלת. לפתע הגיח הנאשם, פתח את דלת הנהג של הרכב וגרר את המתלוננת החוצה בחוזקה", נכתב באישום. בשלב זה, כך על פי כתב האישום,  המשיך אפרתי לגרור אותה ואיים עליה שאם תצעק, יהרוג אותה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

פרקליטתו של מאבטח הרמטכ"ל: החשפנית שיחקה את 'משחק החתן'

מה עשה מאבטח הרמטכ"ל לפני ניסיון האונס?

צפו בשחזור של עד הראייה המרכזי לאונס בנמל ת"א

ארוסת המאבטח מתעקשת: "ארז חף מפשע"

ה-DNA של הקצין החשוד באונס בנמל ת"א תואם לממצאים על גופה

מסדר הזיהוי: המתלוננת לא זיהתה את החשוד

מאבטח של הרמטכ"ל נעצר בחשד לאונס