סיפר למוקדנית: "יריתי בחבר שלי"

מסיבת אלכוהול של שני חברים לפני שבוע וחצי בקריות הסתיימה בטרגדיה: החייל ויקטור שברדין נהרג מפליטת כדור של חברו. שיחת הטלפון של היורה למוקד החירום רגעים אחרי התקרית חופשת את האימה שאחזה בו כשהבין מה קרה

"זה היה בטעות, היינו חברים טובים", כך אמר בבית המשפט איליה ארטינייב שנאשם בהריגת חברו. מלבד המשפט הקצר הזה, איליה ארטינייב שותק כבר עשרה ימים, עדיין מתקש לספר על הרגע בו ירה למוות בחברו הטוב ויקטור שברדין. שיחת הטלפון שקיים ארטינייב למוקד מגן דוד אדום שניות אחרי הירי חושפת את האימה שאחזה בו כשהבין מה עשה.

"אני מבקש שתשלחו צוות דחוף לדגניה 34, דירה 10, יש כאן אדם פצוע, יריתי בו", אמר ארטינייב למוקדנית והזדהה בשמו. "אתה ירית בו?" שאלה המוקדנית כדי לברר מי נמצא בדירה. ארטינייב השיב בחיוב וכשנשאל מה הקשר שלו ליורה ענה: "הוא חבר".

הבילוי של השניים החל שעה קודם בפיצוציה סמוכה. מצלמות האבטחה תיעדו את ארטינייב נכנס פנימה יחד עם שברדין שלבש מדים. הם רכשו שתייה חריפה והחלו לשתות. כעבור שעה בדירה, עברו לשחק ב"שליפות". רק באיחור התברר לארטינייב שהאקדח היה טעון. מאוחר יותר הבין ארטינייב שחברו הטוב שוכב ללא רוח חיים ודיווח על כך למוקדנית. כששאלה האם הוא הרג אותו, ענה ארטינייב: "כן, יריתי לו בחזה. הוא חבר שלי, שתינו פה והיה משחק בנשק".

אחרי שהזעיק עזרה וגילה שחברו מת, ארטינייב נבהל, ברח מהדירה ובהמשך הסגיר עצמו. "מדובר בטעות אנוש, אבל בסופו של דבר מדובר בתאונה מצערת ולא בעבריין, ולא חלילה במישהו שרצה לפגוע בחבר שלו ולהרוג אותו", אמר פרקליטו של ארטינייב עו"ד יוני דדון. הוא נחשד בתחילה ברצח, אבל אתמול הואשם בעבירת הריגה. אלמנתו של ארטינייב עדיין מתקשה לקלוט שהחבר הטוב הוא זה שירה בבעלה. למרות התיאורים על החברות הקרובה בן השניים, קשה להתעלם מהעובדה שהמשחק המטופש בנשק הסתיים בסופו של דבר בחייל הרוג, אלמנה בהריון ושתי יתומות.