מאבטח הרמטכ"ל כשיר לעמוד לדין

סרן ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל הנאשם בעבירות ניסיון אונס וניסיון למעשה סדום, כשיר לעמוד לדין - כך עולה מהבדיקה הפסיכיאטרית שנערכה לו בתנאי מעצר בבית החולים אברבנל. סניגוריו: "הוא כשיר לעמוד לדין אבל לא זוכר מה קרה באותו הלילה, אנחנו מקווים שהוא ישוחרר כבר בדיון הקרוב"

מאבטח הרמטכ"ל סרן ארז אפרתי, הנאשם בעבירות של ניסיון אונס וניסיון למעשה סדום בצעירה בת 21 בנמל תל אביב בערב מסיבת הרווקים שלו, כשיר לעמוד לדין - כך קובעת חוות הדין של הפסיכיאטר המחוזי שניתנה בעניינו.

עורכת דינו קרן נהרי סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי "חוות הדעת קבעה שאפרתי אינו סובל מסטייה מינית כלשהי, ומהבחינה הזו הוא נורמטיבי". ביום חמישי צפויה להתקבל החלטה בעניין מעצרו עד תום ההליכים, ובית המשפט צפוי להתחשב בהחלטתו בחוות הדעת שהתקבלה.

סניגוריו של אפרתי, עורכי הדין בני וקרן נהרי, לא מתכוונים לבקש חוות דעת נוספת מאחר ולטענתם הוא כשיר לעמוד לדין, אבל "לא זוכר מה אירע באותו הלילה". "אנחנו מקווים שלאור חוות הדעת ימצא בית המשפט לנכון לשחרר אותו כבר בדיון הקרוב", הוסיפה עו"ד נהרי.

אפרתי: יש לי בלק-אאוט

לפני כשבועיים קבעה השופטת חיותה כוחן כי אפרתי יישלח להסתכלות פסיכיאטרית בבית החולים אברבנל, בתנאי מעצר למשך שבוע ימים. בדיון הגיעו לתמוך באפרתי ארוסתו ורד אלי ובני משפחה נוספים שנראו מחוייכים. אמו של אפרתי שלחה לו נשיקה באוויר ולחשה לו: "אני מתה עליך". סניגוריתו של אפרתי, עו"ד קרן נהרי אמרה בתום הדיון: "חומר החקירה רק מחזק את גרסתו של אפרתי לפיה היה לו בלק-אאוט והוא לא זוכר חלקים גדולים מאותו ערב".

הפרקליטות הגישה בקשה לקיים חלק מהדיונים בדלתיים סגורות, עקב הרגישות הביטחונית הנובעת מתפקידיהם של חלק מהעדים הצפויים להעיד בפרשה, ככל הנראה חבריו של אפרתי ביחידת האבטחה של הרמטכ"ל או חבריו מימי עבודתו בשב"כ. בסופו של דבר נדחה הדיון למועד אחר, לאחר שסניגוריו של אפרתי ביקשו שהות לעבור על חומר הראיות בתיק. השופט חאלד כאבוב אישר לקיים את הדיונים הרגישים בדלתיים סגורות. 

האישום: הוריד את תחתוניה

"הנאשם גרר את המתלוננת לשיחים הנמצאים על גדת הירקון והשכיבה בכוח תוך שהוא מכה בה וחונק אותה על ידי הצמדת ידו לגרונה. הוא הפך את המתלוננת, הוריד את תחתוניה וחשף את ישבנה" - אירוע קשה זה מתואר בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נגד סרן ארז אפרתי, מאבטח ביחידת האבטחה של הרמטכ"ל.

כתב האישום מגולל את מעשיו החמורים לכאורה של אפרתי הנאשם בעבירות של ניסיון אינוס בנסיבות מחמירות, ניסיון לבצע מעשה סדום, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, תקיפה על מנת לבצע פשע, איומים וכן התנגדות ללכידה כדין. בכתב האישום מופיעים 79 עדים וההערכה היא שהמתלוננת שהותקפה תעיד נגד אפרתי.

על פי כתב האישום,  ביום שישי, ה-28 בנובמבר, בסמוך ל-04:45 לפנות בוקר, צעדה המתלוננת מרחוב דיזינגוף לכיוון חניון "רידינג" והבחינה בנאשם שלא הכירה עוקב אחריה. היא הגבירה את מהירותה עד שהגיעה לרכבה שחנה בחניון.

"לרוע המזל לא הצליחה להתניע את רכבה ולנעול את הדלת. לפתע הגיח הנאשם, פתח את דלת הנהג של הרכב וגרר את המתלוננת החוצה בחוזקה", נכתב באישום. בשלב זה, כך על פי כתב האישום,  המשיך אפרתי לגרור אותה ואיים עליה שאם תצעק, יהרוג אותה.

"הגיע לסיפוקו - וניסה להימלט"

"הנאשם גרר את המתלוננת לשיחים הנמצאים על גדת הירקון והשכיבה בכוח תוך שהוא מכה בה וחונק אותה על ידי הצמדת ידו לגרונה", לשון כתב האישום. "הוא הפך את המתלוננת והוריד את תחתוניה וחשף את ישבנה.

בעודו אוחז במתלוננת הפשיל את מכנסיו וניסה לבצע בה מעשה סדום ואונס. הצעירה המשיכה לצעוק לעזרה ובתגובה לכך היכה אותה עד שהכרתה התערפלה עליה. "הנאשם הגיע לסיפוקו", נכתב ותואר כיצד עד הראייה שהגיע למקום הפריד בין השניים.

אפרתי, כך עולה, ביקש מאחד האנשים שהגיע למקום כמה דקות להתלבש, ואז קפץ לנהר הירקון במטרה להימלט. בניסיון להימלט מאלו שהיו בעקבותיו, שחה בנהר מגדה לגדה. הוא הסתתר בשיחים, אך אז הגיעה המשטרה ועצרה אותו.

סרן ארז אפרתי: מהילדות בעפולה ועד אבטחת הרמטכ"ל

אפרתי נולד וגדל בעפולה, אך בתקופה האחרונה התגורר בבצרה, בסמוך לביתו של הרוצח אסף גולדרינג. ביום רביעי שעבר היה צפוי אפרתי להתחתן עם בת זוגו, ורד אלי, אך עקב הנסיבות החתונה בוטלה. בשנים האחרונות שירת אפרתי ביחידה האחראית על אבטחת את הרמטכ"ל, הנמצאת תחת פיקוד אגף מבצעים של צה"ל. במסגרת תפקידו, החשוד בא במגע עם הרמטכ"ל לעיתים תכופות.

אבטחת הרמטכ"ל לא הייתה התחנה הקרבית הראשונה בחייו של החשוד. אפרתי שירת כלוחם מן המניין ביחידת דובדבן, אליה התגייס בשנת 1998. "הוא היה לוחם כשאר הלוחמים", אמר מקורב לאפרתי ששירת איתו ביחידה. " הוא לא בלט במיוחד- לא לטובה ולא לרעה- לוחם רגיל".

עם שחרורו מהצבא התגייס אפרתי ליחידה לאבטחת אישים של השב"כ, המאבטחת אישים מהעולם הפוליטי, אך לא הצטיין והועבר ליחידה המאבטחת את הרמטכ"ל.

החברים עדיין מתקשים לעכל

חבריו של אפרתי עדיין מתקשים להאמין שהבחור הסימפטי שהם מכירים אכן חשוד במעשים המיוחסים לו. אחד מחבריו ביקש להדגיש שמרבית מקורביו נמצאים תחת סיווג בטחוני ולכן לא יכולים להתראיין בתקשורת לטובת חברם, אך סיפר שהוא אדם רציני ומסור, שאוהב את בת זוגו וחיכה בקוצר רוח לחתונה.

גם לאחר התאמת ה-DNA בין הזרע שנמצא על בגדיה של הנאנסת לזרעו של אפרתי, הקפידה בת זוגו להתייצב לצידו ולהגיע לדיוני הארכת המעצר בעניינו. באחד הדיונים הקודמים אף הגדילה בת הזוג לעשות ושלחה לו "נשיקות חמות".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

פרקליטתו של מאבטח הרמטכ"ל: החשפנית שיחקה את 'משחק החתן'

מה עשה מאבטח הרמטכ"ל לפני ניסיון האונס?

צפו בשחזור של עד הראייה המרכזי לאונס בנמל ת"א

ארוסת המאבטח מתעקשת: "ארז חף מפשע"

ה-DNA של הקצין החשוד באונס בנמל ת"א תואם לממצאים על גופה

מסדר הזיהוי: המתלוננת לא זיהתה את החשוד

 מאבטח של הרמטכ"ל נעצר בחשד לאונס