זאב רוזנשטיין הואשם בהזמנת רצח משולש

לבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש הבוקר כתב אישום נגד העבריין הבכיר זאב רוזנשטיין, בגין הזמנת רצח עבריינים יריבים בחוף הכנרת בשנת 2001. המעצר התאפשר לאחר שעד מדינה בארה"ב הפליל מיוזמתו את רוזנשטיין בהזמנת הרצח. רוזנשטיין מרצה עונש מאסר של 12 שנים בגין הברחת כדורי אקסטזי ונחשב לאחד מבכירי עברייני ישראל

בבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש הבוקר כתב אישום נגד זאב רוזנשטיין, באשמה שהזמין את הרצח המשולש שאירע בחוף שלדג בכינרת בשנת 2001.

מעצרו של רוזנשטיין בפרשה הותר לפרסום בתחילת השבוע, לאחר שלאחרונה היה שיתוף פעולה של המשטרה עם עד מדינה מפרשה אחרת, השוהה בתוכנית להגנת עדים בחו"ל. לטענת המשטרה העד חשף פרטים שיכולים להפליל את רוזנשטיין. סניגוריו של רוזנשטיין, עורכי הדין מוטי כץ, דורון נוי ויהלי שפרלינג מכחישים בשמו את המיוחס לו.

רוזנשטיין מואשם ברצח של רפי וייצמן ובהריגה וקשירת קשר לרצח דוד בן מרגי ושרון מואסי. על פי כתב האישום, ב-23 בספטמבר 2001 בילה וייצמן בפאב בחוף שלדג. יחד איתו היו דוד בן מרגי ושרון מואסי וגם נשותיהם של השניים. סמוך לשעה 03:10 הם יצאו מהפאב ועמדו להיכנס לכלי הרכב. אז הגיעו למקום אייל שטרית ויהודה אוחיון שרכבו על אופנוע גנוב.

בכתב האישום נטען כי השניים היו מצוידים באקדחים בכוונה לרצוח את וייצמן, וזאת בהתאם לקשר שקשר אייל עם רוזנשטיין . יהודה ירד מהאופנוע, ניגש אל החבורה וירה בשלושה בכוונה לגרום למותם. השלושה נהרגו כתוצאה מירי.

 עד המדינה הפליל את רוזנשטיין

העבריין זאב רוזנשטיין, מבכירי העבריינים אי פעם בישראל, נעצר בשבוע שעבר בחשד להזמנת הרצח המשולש של העבריינים רפי וייצמן, דוד בן מרגי ושרון מואסי ז"ל בחוף הכנרת בספטמבר 2001.

רוזנשטיין נעצר כבר לפני כמה חודשים על ידי המשטרה בעקבות עדותו של עבריין שהפך לעד מדינה, אך שוחרר מספר ימים לאחר מכן בשל חוסר ראיות. על אף כישלונה של המשטרה בעבר להוכיח כי רוזנשטיין קשור למעשה הרצח, המשיכו בימ"ר מרכז לחקור את מעורבותו לכאורה של רוזנשטיין במעשה.

במהלך החקירה, פתחו חוקרי ימ"ר מרכז את תיקי החקירה הקודמים שעמדו נגד רוזנשטיין ובכירים אחרים בארגון, ובהם עדויות של עדי מדינה שמסרו עדות על הרצח המשולש בטבריה. מקריאת כל העדויות הבינו החוקרים כי יש הצטלבות בין עדויות עדי הרצח בזמנו לבין עד המדינה החדש, השוהה בחו"ל במסגרת התכנית להגנת עדים, וטסו למקום בו הוא שוהה כדי לשוחח איתו.

בחו"ל פגשו החוקרים מספר עדי מדינה נוספים, שאוששו את דבריו של עד המדינה הראשון כי רוזנשטיין הוא זה שהזמין את הרצח המשולש בעקבות סכסוך שפרץ בינו ובין רפי וייצמן.

הסכסוך שהוביל לרצח

על פי עדותו של עד המדינה, רוזנשטיין נפגש בחוף הים עם מי שהיה בזמנו מספר 2 בארגון, גיא וברמן. לטענת העד, וברמן פנה לרוזנשטיין ואמר: "בוא נוריד את רפי וייצמן אחרי שהוא ניסה להוריד אותך". רוזנשטיין נענה לרעיון והצהיר שהוא שם 100 אלף דולר "על ראשו" של וייצמן. וברמן נאשם בשידול לרצח.

עד המדינה סיפר לחוקרי המשטרה כי רוזנשטיין הזמין את הרצח שבוצע על ידי שלושה עבריינים: יהודה אוחיון, יורם פיניאן ואייל שטרית ז"ל. תפקידו של פיניאן במבצע היה נהג מילוט, אך רכב משטרה שעצר אותו בסמוך ליישוב פוריה גרם לו לחשוב פעמיים - והוא הצליח להימלט מהמקום.

הסכסוך בין רוזנשטיין לוייצמן המנוח לא היה סוד והיה ידוע למשטרה, בדיוק כפי שהיה ידוע בעולם התחתון. למרות זאת, עד התפוצצות פרשת "כוכב הצפון", לא הצליחו חוקרי המשטרה לקשור את רוזנשטיין לחיסול המתוקשר בכינרת לפני כתשע שנים.

תזכורת: פרשת כוכב הצפון

לפני כשלושה חודשים חשפה המשטרה בתום חקירה מאומצת של כשנתיים פרשה שהייתה אמורה להכניס את בכירי הפשע הישראלי מאחורי סורג ובריח. ארגון הפשיעה בראשותו של עמיר מולנר, המרצה עונש מאסר בגין החזקת נשק, והארגון של משפחת כראג'ה, נחשדו בנסיון להבריח לארץ 108 ק"ג קוקאין. בעניינו של מולנר, המשטרה לא הצליחה להוכיח קשר בינו לבין נסיון ההברחה.

בנוסף, זאב רוזנשטיין, המרצה עונש מאסר של 12 שנה בגין הברחת אקסטזי, נעצר בחשד להזמנת רצח משולש של עבריינים יריבים בחוף הכנרת. פענוח הפרשה התאפשר הודות לעבריין שחצה את הקווים והפך לעד מדינה.