נחמן אינשין מסרב לתת גט לאשתו

אשתו של נחמן אינשין, המואשם בחניקת ביתו למוות, הגישה לבית הדין הרבני בקשה לקבלת גט מיידי ממנו. באופן חריג קבע בית הדין דיון מיידי בבקשה, אך אינשין סירב. דיון נוסף בהשתתפות הצדדים יתקיים בשבוע הבא

מסרב לתת גט לאישתו. אינשין (חדשות 2)

משפטו של נחמן אינשין שרצח את בתו הפעוטה החל בימים האחרונים ומשפחתו המצומצמת מנסה להתאושש, להמשיך הלאה - ולהתנתק ממנו. בימים האחרונים הגישה אשתו של נחמן, ואמה של פרומה ז"ל, בקשה לקבל גט מבעלה. הצדדים זומנו לדיון בנושא ואינשין הבעל, סירב להיעתר לבקשתה של אשתו.

הדרישה לקבלה מיידית של הגט הוגשה לאחרונה לבית הדין הרבני בירושלים, ובאופן יוצא דופן, ויתר בית הדין על הניסיון להשכין "שלום בית" וקבע דיון מהיר בנושא. דיון נוסף בבקשה נקבע לשבוע הבא, כאשר אשתו של אינשין מקווה כי לא תחשב עגונה לאורך זמן ושבעלה, שנמצא שפוי על פי דין, ייתן לה את הגט המיוחל.

אינשין מואשם כי חנק למוות את בתו

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה בשבוע שעבר כתב אישום נגד אינשין באשמת חניקת והכאת בתו פרומה בת ה-8 חודשים למוות לפני כשלושה שבועות. כתב האישום מתאר שלב אחרי שלב את הרצח המזעזע ואת האירועים שקדמו לו.

ביומה האחרון של שנת 2009, סמוך לשעה 23:30 הגיע הנאשם לביתו ודרש מאשתו לקיים עימו יחסי מין. משזו סירבה, החל אינשין לתקוף אותה ולאיים כי "יגמור אותה". אשתו, שחששה מהאיומים על חייה התקשרה לאמה כדי שזו תגיע לדירה ותחלץ אותה. על פי כתב האישום, אינשין לקח ממנה בכוח את הטלפון ואמר לה "עכשיו את לא מדברת עם אף אחד, עכשיו אנחנו ביחד בבית".

לאחר שאשתו הזעיקה את השכנים ואת כוחות המשטרה, שחלקם אף ניסו לטפס אל הדירה דרך המרזב ונתקלו בדלתות נעולות ובתריסים מוגפים. בכתב האישום מתואר כיצד החזיק אינשין את בתו כאשר ראשה מופנה כלפי מטה, ולאחר שאמר את פסוק התהילים "אשרי שיאחז וניפץ את עולליך אל הסלע", הטיח את ראשה מספר פעמים ברצפת הדירה.

כאשר השכנים הצליחו לשבור את החלון ולפרוץ לדירה, היה זה מאוחר מדי. פרומה ז"ל הייתה כבר ללא רוח חיים, ומגולגלת בשמיכה.