כתב אישום נגד "השוטרים המתעללים"

4 שוטרים בתחנת ירקון מואשמים כי התעללו וביצעו מעשה מגונה בצעיר פלסטיני שנחשד בגניבת אופנוע. על פי כתב האישום נעצו השוטרים קנה של רובה בישבנו של המתלונן ושפכו על פניו סבון ובדלי סיגריות

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש בצהריים כתב אישום חמור נגד ארבעה שוטרים בגין התעללות וביצוע מעשה מגונים באסיר פלסטיני חסר ישע.

על פי כתב האישום, בסוף חודש דצמבר עצרו ארבעת השוטרים מתחנת ירקון את שעלאן אבו נג'מה בחשד למעורבות בגניבת אופנוע. בדרך לתחנה, לאחר שהתלונן אבו נג'מה על כך שנכבל באזיקים, ירק אחד הנאשמים על פניו, קילל אותו ואף נתן לו מכה עם היד בחזה.

כאשר הגיעו לתחנה הוכנס המתלונן לחדר השירותים, שם, על פי האישום, שפך אחד השוטרים סבון נוזלי ובדלי סיגריות על ראשו והבריש את שיערו בעזרת מברשת משומשת לניקוי אסלות.

מיד לאחר מכן, פתח הנאשם את מכנסיו, הוציא את אביר מינו והטיל את מימיו אל עבר המתלונן. באותו הזמן, כך נטען בכתב האישום, צפו שאר חבריו של השוטר במעשים. אך בזאת לא תמה מסכת ההתעללות.

הנאשם נטל לידו M-16 ונעץ את קנהו של הנשק לאחורי המתלונן מבעד למכנסיו. כאשר זה התנגד ודחף בתגובה את השוטר, הכו אותו הוא וחבריו באמצעות בעיטות ומכות לפנים.

"במעשים המתוארים התעללו הנאשמים בצוותא בעצורר חסר ישע, בעודו כבול בידיו, ביצעו בו מעשה מגונה, ותקפו אותו - מה שמהווה מעשה של הפרת אמונים", נטען בכתב האישום שהגישה המחלקה לחקירות שוטרים שבמשרד המשפטים, באמצעות עו"ד משה סעדה.