ביום שלישי: אישום בגין רצח נגד רוזנשטיין

בפרקליטות מחוז צפון הצהירו היום על כוונתם להעמיד לדין את אחד העבריינים הבכירים בישראל, זאב רוזנשטיין, על הזמנת חיסול משולש לפני 9 שנים בכנרת. סנגורו של רוזנשטיין מכחיש את המיוחס למרשו. מעצרו של העבריין הוארך היום ב-3 ימים נוספים

ממשיך להסתבך: ביום שלישי הקרוב תגיש הפרקליטות כתב אישום נגד זאב רוזנשטיין, בגין הזמנת רצח משולש לפני תשע שנים בחוף שלדג שבכנרת.

הבוקר הגישה עו"ד שלווה לוין מפרקליטות מחוז צפון לבית משפט השלום ברמלה הצהרת תובע נגד העבריין, המרצה עונש מאסר של 12 שנה בגין הברחת אקסטזי. במקביל הוארך מעצרו של רוזנשטיין בשלושה ימים, וזאת בהסכמת שני הצדדים. עורך הדין מוטי כץ, סנגורו של העבריין, ממשיך להכחיש את המיוחס למרשו.

בשבוע שעבר נעצר ה"זאב", לאחר שעד מדינה הפליל אותו בהזמנת שלושת מקרי הרצח, שפוענחו במסגרת תיק "כוכב הצפון". במהלך החקירה המשטרתית הממושכת, פתחו חוקרי ימ"ר מרכז את התיקים הקודמים שעמדו נגד רוזנשטיין ובכירים אחרים בארגון, ובהם עדויות של עדי מדינה שמסרו עדות על הרצח המשולש בטבריה.

100 אלף שקל לראש

מקריאת כל העדויות הבינו החוקרים כי יש הצטלבות בין עדויות עדי הרצח בזמנו לבין עד המדינה החדש, השוהה בארה"ב במסגרת התכנית להגנת עדים, וטסו לארה"ב כדי לשוחח איתו.

בארה"ב פגשו החוקרים מספר עדי מדינה נוספים, שאוששו את דבריו של עד המדינה הראשון כי רוזנשטיין הוא זה שהזמין את הרצח המשולש בעקבות סכסוך שפרץ בינו ובין רפי וייצמן.

על פי עדותו של עד המדינה, רוזנשטיין נפגש בחוף הים עם מי שהיה בזמנו מספר 2 בארגון, גיא וברמן. לטענת העד, וברמן פנה לרוזנשטיין ואמר: "בוא נוריד את רפי וייצמן אחרי שהוא ניסה להוריד אותך". רוזנשטיין נענה לרעיון והצהיר שהוא שם 100 אלף דולר "על ראשו" של וייצמן. וברמן נאשם בשידול לרצח.

חיסול ידוע מראש?

עד המדינה סיפר לחוקרי המשטרה כי רוזנשטיין הזמין את הרצח שבוצע על ידי שלושה עבריינים: יהודה אוחיון, יורם פיניאן ואייל שטרית ז"ל. תפקידו של פיניאן במבצע היה נהג מילוט, אך רכב משטרה שעצר אותו בסמוך ליישוב פוריה גרם לו לחשוב פעמיים - והוא הצליח להימלט מהמקום.

הסכסוך בין רוזנשטיין לוייצמן המנוח לא היה סוד והיה ידוע למשטרה, בדיוק כפי שהיה ידוע בעולם התחתון. למרות זאת, עד התפוצצות פרשת "כוכב הצפון", לא הצליחו חוקרי המשטרה לקשור את רוזנשטיין לחיסול המתוקשר בכינרת לפני כתשע שנים.