3 שנים אחרי: שחזור הרצח נחשף

סמואל דסלון נדקר למוות מפני שמישהו לא אהב את המבט שהיה לו בעיניים. זה קרה לפני 3 שנים בקריית עקרון, והדוקר - נתי קורש - נשלח בחודש שעבר ל-14 שנות מאסר. לבקשתנו, התיר בית המשפט לפרסם את תיעוד השחזור של הרצח. כך זה נראה

זה היה רצח בגלל מבט. עוד רצח סתמי. בלי מניע, בלי סיבה, סתם התלהטות יצרים, אלימות מתפרצת - ועוד קורבן לסטטיסטיקה.

נתי קורש (40) מקריית עקרון דקר למוות את סמואל דסלון. דסלון ישב בפיצריה עם חבריו, כשקורש עבר במקום. הרבה אלכוהול היה באוויר - ועל פי כתב האישום תקף קורש את דסלון רק כי הסתכל עליו, דסלון השיב בהשלכת בקבוק בירה, ואז נשלפה הסכין.

אחרי שנעצר, שיחזר קורש את המעשה. "היה בינינו ויכוח, ואז הוא אמר לי 'דתי, יא מניאק' ונתן לי בקבוק בתוך הראש", שיחזר קורש. "אחר כך אני לא זוכר מה קרה, אבל מצאתי את עצמי עם הסכין בתוך הבטן שלו. הוצאתי את הסכין והלכתי", הוא ממשיך. אחר כך שיחזר כיצד השליך את הסכין הקטלנית, ברח לביתו, החליף בגדים והעלים ראיות. מאוחר יותר באותו יום, כולן נמצאו.

אחרי גזר הדין: עימות בבית המשפט

הפרקליטות ייחסה במשפט לקורש עבירת רצח, אך בית המשפט קבע כי מדובר בהריגה. "הוכח כי המנוח קינטר את הנאשם, שבר על ראשו בקבוק, גרם לו חבלות, ואז תוך כדי מאבק שלף הנאשם סכין ודקר אותו פעם אחת", אומר עו"ד ירון פורר, פרקליטו של כורש.

בסופו של דבר, נשלח קורש ל-14 שנות מאסר. במהלך הדיון בו הוחלט על העונש, פרצו בנות המשפחה של דסלון בבכי קורע לב, ואחת מאחיותיו של המנוח שנמצאת בהריון אף התעלפה בתוך האולם לנוכח הערות גזעניות חמורות שהופנו לכיוונם על ידי אחיו של המורשע, אביעד קורש.

לא ברור מה גורם לאלימות הזו להתפרץ פעם אחר פעם. סמואל דסלון נרצח במרכז מסחרי לעיני כל. מישהו פשוט לא אהב את המבט שלו.