סוכל ניסיון חיסול של עבריין מוכר - באמצעות מכונית תופת

נחשפו הכנות מתקדמות של ארגון הפשע של דומרני לחסל עבריין מתחרה. על פי החשד, מכונית הועמסה בבלוני גז, מכלי דלק, מסמרים, ועוד והייתה בדרך להתפוצץ במקום שבו אמור היה לעבור ראש ארגון הפשע בני שלמה‎. המשטרה: "זה מעבר לעליית מדרגה"

הותר לפרסום: הפרקליטות הגישה כתבי אישום נגד שניים מאנשיו של העבריין שלום דומרני בגין ניסיון לייצר מכונית תופת שנועדה לחסל את בני שלמה, ראש ארגון פשיעה מתחרה בדרום. על פי החשד, ניסיון החיסול סוכל זמן קצר לפני שהשניים התכוונו לממש את כוונותיהם ורכב התופת נוטרל על ידי חבלני המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מציינים כי מדובר באירוע ראשון בסוגו בחומרתו שבו תכננו להפעיל מכונית תופת בצורה שמזכירה הפעלת מטענים על ידי ארגוני כמו חיזבאללה בלבנון. על פי החשד גנבו החשודים מכונית, החביאו אותה בלול במושב בחבל לכיש ושם החלו להכין אותה לחיסול. בין היתר הם חשודים כי ביטנו את כלי הרכב, מילאו אותו בבלוני גז, גרביים המכילות אלפי מסמרים וברגים, מכלי דלק ושקי חול שנועדו למקד את הפגיעה.

הציוד שנמצא ברכב (דוברות משטרה)

על פי החשד הם הסיעו את כלי הרכב לקריית גת סמוך לבית כנסת בעיר, שם התכוונו להעמיס עליו את חומר הנפץ שמשקלו כ-5 ק"ג ונפץ. מכונית התופת הייתה אמורה להיות מוצבת במקום שבו אמורה הייתה לעבור שיירתו של בני שלמה. במשטרה מתייחסים למקרה כ"חציית קו אדום" במאבק בין ארגוני הפשיעה, באירוע שהיה עלול לפגוע באזרחים חפים מפשע.

הרקע לאירוע הוא מאבק בין שניים מארגוני הפשיעה הגדולים בדרום על שליטה באזורים שונים, מאבק שהחריף בחודשים האחרונים. לפני כשבועיים התקבל במשטרה מידע מודיעיני על הכוונה לבצע את ניסיון החיסול ולאחר זמן קצר בוצעו המעצרים. שני החשודים, בשנות ה-30 לחייהם, החזיקו בכלי הרכב ציוד רב שהצביע על כוונותיהם. בחקירתם סירבו לשתף פעולה עם החוקרים ולאחר שמעצרם הוארך שלוש פעמים הוגש נגדם כתב האישום.

שלום דומרני, ארכיון (חדשות 2)

מפקד מחוז הדרום במשטרה ניצב יורם הלוי אמר על ההתפתחויות: "מדובר בדבר שהוא מעבר לעליית מדרגה, זאת תפיסה חדשה ומסוכנת של פשע. פיצוץ מכונית תופת בשכונת מגורים זה דבר שיכול לפגוע בחיי אזרחים רבים".

פרקליטו של אחד החשודים, עו"ד נס בן נתן, טוען כי מרשו מכחיש את הטענות שהופנו נגדו. "הלקוח שלי אינו קשור, הוא עצר לסייע לחברו לתקן פנצ'ר ואינו נהג ברכב הזה אלא ברכב אחר", אמר. "המשטרה מנפחת את האירוע לממדי ענק כשבפועל אין לכך שום בסיס".