גאידמק מבטיח: אתייצב בישראל לפתיחת משפטי

ארקדי גאידמק כבש את ישראל בסערה: שלל תרומות, גימיקים, ומסע כושל לראשות עיריית ירושלים הפכו אותו לאחד האנשים המתוקשרים בישראל. היום בראיון מיוחד ממוסקבה, תוקף גאידמק את המשטרה והפרקליטות שלטענתו רודפות אותו, והבטיח להתייצב בישראל לראשונה אחרי שנת גלות, כשייפתח משפטו בחודש הבא

האוליגרך ארקדי גאידמק שסחף את ישראל בתרומות, עסקאות ומירוץ פוליטי כושל. הבטיח בראיון ממוסקבה כי יתייצב למשפטו המתוכנן להיפתח בחודש הבא. "שלומי יכול להיות טוב יותר" אמר גאידמק, המואשם בהלבנת הון בהיקף של 650 מיליוני שקלים, "זאת מכיוון שהממשל בישראל ממשיך להתנכל לי ולרדוף אחריי ללא סיבה".

"פעילות המשטרה והפרקליטות נגדי הן פשע נורא", תקף גאידמק, "לא הייתה מעולם שום הלבנת הון, אלא מקרה אחד בו קניתי חברה בהולנד בדרך הגונה ביותר ובשקיפות מלאה. ההאשמות נגדי הן פשוט שקר". כאשר נשאל האם יגיע לפתיחת משפטו, הדגיש גאידמק כי כאשר בית המשפט יקרא לו, הוא ישוב לישראל לאחר כשנה בה שהה במוסקבה.

גאידמק הפך לאחד האנשים המתוקשרים בישראל במהלך השנים שהתגורר כאן. רכישת בית החולים "ביקור חולים" בירושלים, תרומות לגופים רבים ולאזרחים רבים, עיר האוהלים שהקים במהלך מלחמת לבנון ה-2 לטובת תושבי הצפון ובנוסף לכך רכישתה של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, רכישה שעוד עלולה להביא את הקבוצה לפירוק. כל הפעולות הללו, הופסקו בין רגע לאחר שהפסיד לניר ברקת במירוץ לראשות עיריית ירושלים בבחירות שהתקיימו בשנת 2009.

"בישראל אומרים לאנשים: תתרחקו מארקדי"

גאידמק אינו מוכן להתייחס להרשעתו בבית משפט צרפתי על חלקו בפרשת מכירת נשק אסור לאנגולה, פרשה שקיבלה את השם "אנגולה-גייט" ובעקבותיה עלול להיות מוסגר מישראל לצרפת ברגע שינחת בנמל התעופה בן-גוריון. "הייתי רוצה להגיע לישראל מפעם לפעם, והמשכתי בפעילותי בשנה האחרונה ממוסקבה. לא הגעתי כי הייתי מוטרד והייתי צריך לדאוג למצבי הבריאותי",הוסיף.

גאידמק מעודכן בנעשה בישראל גם מרוסיה הקרה והרחוקה, הוא יודע כי שניים ששימשו בעבר כפרקליטיו, דן מרידור ויעקב ויינרוט, נחשדים בפלילים. "לכל מי שמקורב לגאידמק מסמנים בישראל להתרחק ממנו" העיד על עצמו ארקדי בגוף שלישי, "תמיד ניסו להפיל עליי את המעורבות בהסתבכויות, ועדיין ממשיכים להזכיר אותי ולא לטובה רבות בתקשורת הישראלית למרות שאני כבר לא גר בארץ בשנה האחרונה".

לא ברור מי מאיתנו מתגעגע לאישיות הצבעונית של גאידמק, אך גם לא ברור האם ארקדי ישוב אלינו לפתיחת משפטו בשבוע הבא. מה שבטוח, סיפור חייו ימשיך להעסיק אותנו.