הנשיא פרס חנן את איזבלה בלפר שהורשעה בחטיפת נכדתה

סופה של פרשייה כואבת: נשיא המדינה שמעון פרס העניק היום חנינה לאיזבלה בלפר שהורשעה לפני כשנתיים בחטיפת נכדתה לרוסיה. בלפר שנידונה ל-6 שנות מאסר תשחרר בקרוב מהכלא ותוכל להתאחד עם משפחתה. הרקע להחלטת הנשיא היא שיחת טלפון ראשונה מזה שנים שהתקיימה בין הילדה שנלקחה לרוסיה לבין אביה הישראלי

נשיא המדינה שמעון פרס נענה לבקשתו של נשיא רוסיה דמיטרי מדבדב, והודיע היום כי העניק חנינה לאיזבלה בלפר, בת 71, שהורשעה בחטיפת נכדתה לרוסיה לפני כתשע שנים. הסיבה להחלטה: אמה של הילדה אפשרה לה לראשונה מאז חטיפתה לשוחח עם אביה.

ישראל תשחרר ממאסר את בלפר, לאחר שריצתה רק שנתיים מתוך שש שנות המאסר שנגזרו עליה, לאחר שהורשעה בין היתר בקשירת קשר וחטיפה מהארץ של נכדתה לילך. הרקע לחטיפת הנכדה הוא מריבה שפרצה בין בתה של בלפר, מרינה, ובעלה ירון רותם בנוגע לגידול בתם המשותפת לאחר שהתגרשו. בשנת 2001 לקחו הסבתא והאם את הנכדה וברחו איתה לחו"ל ללא ידיעתו של האב.

איזבלה שבה לארץ כעבור שש שנים כדי לבקר את אמה הקשישה ואז נעצרה על ידי המשטרה בחשד לחטיפת הנכדה. בית המשפט גזר שש שנות מאסר על בלפר, אך עדיין הקשר בין הילדה לאביה נשאר מנותק לאורך שנים.

בתקופה האחרונה אישרה האם לבתה ליצור לראשונה קשר עם האב, וזה מה שבסופו של דבר הביא לפתרון הפרשה העגומה, ולחנינת בלפר מעונש המאסר הממושך.