העובר מת בתאונה - הנהג נשלח לכלא

דני חורי, שבשנת 2004 התנגש במכוניתה של שרית שראל, פצע אותה קשה וגרם למותו של העובר שנשאה בבטנה, נשלח היום לעשרה חודשי מאסר. "קדושת החיים קודמת לנסיבות חייו של הנאשם, ומכיוון שכך, ראוי לגזור על הנאשם מאסר בפועל, גם כדי לחזק את גורם ההרתעה", נכתב על ידי השופט בגזר הדין התקדימי

לאחר שהורשע לפני כחודשיים בגרימת מוות ברשלנות לעוברה של אישה בחודש השמיני להריונה, נשלח היום דני חורי לעשרה חודשי מאסר בפועל, שלילת רשיון נהיגה ברכב פרטי למשך 15 שנים ושלילת רשיון נהיגה ברכב ציבורי למשך 25 שנים. בנוסף למאסר ולשלילת הרישיון, ישלם חורי לשרית שראל, שנשאה את העובר בבטנה, פיצוי בסך 20 אלף שקלים.

חורי, אז בן 21 המחזיק ב-25 עבירות תנועה שביצע במהלך השנים, נהג במונית שירות במהירות מופרזת, תוך שהוא לא שומר מרחק מהמכונית שלפניו. כתוצאה מכך שנהג בצורה לא זהירה, לא שם לב שהרכב לפניו בלם, וסטה ממסלולו על מנת לא להתנגש בו, כתוצאה מהסטייה מנתיבו הוא פגע חזיתית במכוניתה של שראל שהובהלה לבית החולים במצב קשה ולאחר ששלייתו של העובר התנתקה ממנה. בבית החולים הצליחו לבסוף להציל את חייה, ולמרות שהעובר נולד ללא רוח חיים, ניסו לבצע בו פעולות החייאה והצליחו להחיותו למשך 14 שעות, אך לבסוף נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

"קדושת החיים קודמת לנסיבות אישיות"

שרית שראל, נפצעה קשה בתאונה (חדשות 2)
בן פיילס, סגן נשיא בית משפט השלום בצפת, כתב בגזר הדין כי קיימים כללים מנחים בסוגיה של גרימת מוות כתוצאה מנהיגה רשלנית. וכי ראוי לגזור על הנאשם מאסר בפועל הן בשל עיקרון קדושת החיים וכן משיקולי הרתעה, כיוון שתאונות דרכים קטלניות הפכו לנגע בחברה הישראלית. כמו כן התעלם השופט מהנסיבות האישיות שבגללן ביקשה ההגנה לא לגזור עליו מאסר בפועל. "נסיבותיו האישיות של הנהג הרשלן מתגמדות לנוכח עיקרון קדושת החיים", ציין.

כמו כן הוסיף השופט פיילס, כי הנאשם גרם לתאונה כשהוא מסיע שבעה אנשים נוספים ברכבו, ויש לתת את הדין על העובדה שהוא סיכן גם את חייהם. "הנאשם בחר שלא להתרכז בנעשה בכביש ולהתאים את מהירותו בהתאם לכך. החומרה במעשיו עולה בבירור נוכח נסיבות נסיעתו בכביש הנמצא באזור בתי מגורים במהירות המסכנת חיי אדם, בין אם אלה הנוסעים ברכבו, ובין אם אלה שנוהגים במכוניות לצידו".