המשטרה התרשלה, הנאשם הולך הביתה

משפטו של דותן ונסובר, שנאשם שדקר ופצע קשה את אלכס בייג בגבעתיים לפני 5 חודשים בגלל ריב על סיגריה, היה אמור להיפתח היום. למרות שחברו של הנדקר זיהה את הדוקר במסדר זיהוי, לא ניתן היה להסתמך על ראייה זו - כיוון שתמונת החשוד פורסמה בטרם נערך מסדר זיהוי. הפרקליטות חזרה בה מכתב האישום, הנאשם הפך לאדם חופשי

רשלנות של משטרת מחוז תל אביב גרמה לביטול כתב אישום נגד חשוד בדקירה, למרות שזוהה במסדר זיהוי. משפטו של דותן ונסובר, שנאשם בדקירת אלכס בייג בן ה-18 לפני חמישה חודשים בגבעתיים, אמור היה להיפתח הבוקר בבית המשפט המחוזי בתל אביב. אולם בעקבות התנהלות תמוהה של המשטרה חזרה בה הפרקליטות מכתב האישום.

כתב האישום המקורי שהוגש בספטמבר האחרון, מתאר כיצד הגיע ונסובר לצומת הרחובות הכנסת וז'בוטינסקי בגבעתיים באוגוסט, וביקש סיגריה מבייג, שישב במקום עם חברו מקסים. השניים ענו כי אין להם סיגריה, אולם הוא ביקש לערוך חיפוש על גופם. לאחר שסירבו, שלף על פי כתב האישום ונסובר סכין, דקר את בייג בחזהו, ופצע אותו קשה. בייג פונה לבית חולים כשהוא סובל מחור בריאה ובלב, והועבר בדחיפות לניתוח.

הנאשם הפך לאדם חופשי וחזר לביתו

אי הוצאת צו איסור פרסום על תמונתו של ונסובר לפני עריכת מסדר הזיהוי, שיבשה את אמינות מסדר הזיהוי שנערך מאוחר יותר ובו זיהה מקסים - חברו של בייג שהיה עד לדקירה - את ונסובר. חשוב לציין שבייג עצמו לא זיהה את ונסובר במסדר שנערך לו.

התמונה המדוברת, שבה נראה ונסובר בן ה-18 צולמה בהארכת המעצר שהתקיימה בבוקר לאחר הדקירה ופורסמה באחד מאתרי האינטרנט באותו יום. עקב כך, קבע השופט שמסדר הזיהוי, שהיה הראיה המרכזית נגד ונסובר, הופך לראיה "מזוהמת באופן חמור", וונסובר שוחרר עקב כך למעצר בית.

אביו של ונסובר שמח על החלטת הפרקליטות ואמר כי "טחנות הצדק אמנם עובדות לאט, אבל הן עובדות". בתום הדיון יצאו האב ודותן - שהפך לאדם חופשי - וחזרו לביתם.