שני צעירים נאשמים בדקירת חייל למוות במועדון בירושלים

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש הבוקר כתב אישום על הריגה ותקיפה חמורה נגד אוהד דדון ומנחם בן יצחק שנאשמים בהריגתו של החייל יצחק מור במועדון ה"ואן גוך" בבירה. על פי כתב האישום בין הנאשמים למור התפתחה קטטה על רקע דחיפת חברתו של המנוח, קטטה שהסתיימה במוות מיותר

בבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש הבוקר כתב אישום נגד אוהד דדון, בן ה-21, ונחום בן יצחק, בן ה-22, על דקירתו למוות של יצחק מור ז"ל במועדון ה"ואן-גוך" בעיר לפני כשלושה חודשים ובתקיפת בבן דודו אבירן סוויסה.

השניים נאשמים בעבירות של הריגה, חבלה בכוונה מחמירה ותקיפה בנסיבות מחמירות. במקביל לכתב האישום, הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד ארז פדן מפרקליטות מחוז ירושלים עולה כי ב-8 באוקטובר 2009, לפנות בוקר, יצאו הנאשמים יחד עם ל' חברתו של דדון מביתם במעלה אדומים לבלות במועדון בירושלים, אבל עוד קודם לכן קנו בקבוק של שתייה חריפה ושתו לפני הגעתם למועדון.

"צא החוצה אם אתה גבר"

דדון, חברתו ובן יצחק נכנסו למועדון ה"ואן גוך", בילו, רקדו והמשיכו לשתות לשוכרה. במהלך הבילוי התפתח עימות פיזי של דחיפות בין ל' ליעל, חברתו של יצחק מור שבילה במקום. בתגובה התערב דדון ודחף את יעל. בתגובה לכך, קראה יעל למור, בן זוגה, שהתקרב אל דדון עם כמה מחבריו. בין השניים התפתח ויכוח במהלכו אמר דדון למור: "צא החוצה אם אתה גבר".

על פי כתב האישום, דדון, מור וכמה מחבריהם יצאו מהמועדון ופנו לתוך סמטה שם המשיכו להתעמת. במקביל רץ הנאשם השני, מנחם בן יצחק לרכב והביא סכין בעלת אורך להב של לפחות 8 ס"מ. הוא חזר לסמטה ואמר לדדון "אל תדאג אני מצויד". בסופו של דבר התפתחה בין הניצים קטטה שכללה דחיפות ומכות הדדיות.

בשלב מסוים, הנאשמים ול' יצאו מהסמטה ופנו לרכב. לאחר מספר מטרים, רדף אחריהם המנוח והשליך לעברם אבן שלא פגעה בהם. בתגובה תקף דדון את המנוח במכות, ואחד מהנאשמים דקר את המנוח בצווארו בסכין, חתך עמוק באורך 10 ס"מ. כתוצאה מהדקירה בצוואר, מור קרס במקום ומת מאיבוד דם תוך זמן קצר.

עדיין לא ברור מי היה הדוקר

מועדון "ואן גוך" בירושלים (חדשות 2)
אביו של נחום בן יצחק אמר לאחר כתב האישון כי מדובר באישומים קשים מאוד והכחיש את מעורבות בנו באירוע. "אין לו שום יד בעניין, אין לו קשר לעניין והוא לא חיפש שום דבר. המשטרה יכולה להגיד מה שהיא רוצה גם המשטרה לא הייתה שם".

"כתב האישום קצת מוזר בלשון המעטה", אמרה עו"ד ליאת דר סניגורתו של אוהד דדון. "אם הפרקליטות לא הצליחה לקבל החלטה אחרי למעלה משלושה חודשים של חקירה, מי מבין הנאשמים הוא שדקר לא ברור לנו כיצד בית המשפט אמור לקבל את ההחלטה הזאת".

עו"ד קובי בן שעיה, סניגורו של נחום בן יצחק הוסיף: "כפי שציינו בעבר, באותו אירוע מרשי הוכה, נחבל על ידי אותה קבוצת צעירים מטעמו של המנוח שהיו שתויים, משולהבים ומצוידים בסכינים ובסלעים. קיימים קשיים ראייתים גדולים בתיק, התביעה אינה יודעת לציין מי הוא הדוקר, אין לי ספק שבסופו של יום חפותו של מרשי תצא לאור".

עו"ד ארז פדן, מפרקליטות מחוז ירושלים אמר בתגובה: "הגשנו היום כתב אישום חמור מאד כאשר ברקע מעורב אלכוהול", הסביר. "למה הנאשמים לא הואשמו ברצח? כי בעבירת רצח יש להוכיח כוונה תחילה ואנחנו סברנו מחומר החקירה שלא מתגבשת במידה מספקת הוכחת כוונת תחילה. על כן הוגש כתב האישום בעבירת הריגה ועבירות נוספות. יש לציין כי הריגה היא אחת מן העבירות החמורות בספר החוקים ועונשה 20 שנות מאסר".