אולמרט ומתייצב להגנתה של שולה זקן: "מדובר באישום מופרך ומאולץ"

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט משיב היום לכתבי האישום נגדו וכופר באישומים - בכל כתבי האישום. אולמרט גם מתייחס לאישומים נגד מנהלת לשכתו לשעבר שולה זקן, בדבר האזנות הסתר. "אישום מופרך ומאולץ", הוא אומר

אולמרט התייחס גם לאישום נגד זקן. ארכיון (חדשות 2)

אולמרט עדיין דבק בחפותו: לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה אחר הצהריים תשובתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בנוגע לכתבי האישום שהוגשו נגדו. כצפוי, כופר אולמרט ברוב סעיפי האישום, בכל שלושת כתבי האישום, למעט מספר סעיפים "שוליים" בהם הוא מודה. אולמרט גם התייחס לפרשת האזנות הסתר נגד מנהלת לשכתו לשעבר שולה זקן ואמר: "מדובר באישום מופרך ומאולץ".

הנושאים היחידים שראש הממשלה לשעבר מודה לגביהם נוגעים בעיקר להיכרותו עם מוריס טלנסקי, העד המרכזי בפרשת "המעטפות". בכל זאת, מדגישים סניגוריו של אולמרט כי "הנאשם יתייחס לאישומים לגופם, ולא לתמציתם", וחוזרים ומדגישים כי "אולמרט כופר בתמצית האישומים".

ראש הממשלה לשעבר התייחס היום גם לאישום נגד מנהלת לשכתו לשעבר, שולה זקן, בעניין האזנות הסתר ואמר כי: "מדובר באישום מופרך ומאולץ, אשר למרבה הצער משקף מגמה של המאשימה להרבות באישומים, תוך שרבוב עניינים שונים לכתב האישום וחלוקתם לפרשיות משנה, הכול על מנת להעצים ולהאדיר את כתב האישום".

על הקשר עם טלנסקי: מערכת יחסים חמה ומקובלת

בפרשת "ראשונטורס" אשר החל לדון בה בית המשפט לאחרונה, כופר אולמרט בכל האישומים. בפרשת "המעטפות", מודה אולמרט כי בינו לבין טלנסקי הייתה מערכת יחסים חמה. "מדובר במערכת יחסים טבעית ומקובלת, על רקע תמיכה בעמדות מדיניות של נבחר ציבור", אומרים סניגוריו של אולמרט והוסיפו כי במהלך הבחירות לראשות עיריית ירושלים "טלנסקי סייע לנאשם באיסוף תרומות למערכת הבחירות", אך מדגישים באותה נשימה כי קבלת הכספים הייתה כדין. "מדובר בהעברה כספית שנעשתה במסגרת איסוף כספים למימון הגנה משפטית של הנאשם באותה עת", הם מסבירים.

לאורך כל תשובתו מכחיש ראש הממשלה לשעבר כל ביצוע עבירה ואף מתייחס כמעט לראשונה בעניין מערכת היחסים עם חברו עו"ד אורי מסר שהוזכר כמי שהפלילו בחלק מן האישומים. "מערכת היחסים בין הנאשם לבין עו"ד מסר לא יצרה ניגוד עניינים", מסבירים הסניגורים ומציינים כי ההחלטות שקיבל אולמרט, לרבות החלטותיו בעניינים שנגעו ללקוחותיו של עו"ד מסר, התקבלו כדין.