צעירים זוכו מאונס - למרות ה-DNA על המתלוננת

ביהמ"ש המחוזי בת"א זיכה היום מחמת הספק שני צעירים שהואשמו באונס צעירה, למרות שעל גופה אותרו ממצאי DNA של השניים. "קיים ספק ממשי באם אחד הנאשמים או מי מהם, הם אלו שפגעו בה או אנסו אותה", כתבו השופטים בהחלטתם. פרקליטת אחד הנאשמים: "האנס מסתובב חופשי"

זוכו מאונס למרות מציאת הזרע. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב זיכה הבוקר, בצעד חריג מאוד, שני נאשמים באונס צעירה בת 17 - למרות ממצאיי DNA חד משמעיים שנמצאו על גופה של הצעירה: זרעו של אחד הנאשמים נמצא בתחתוניה, ושערה מגופו של נאשם אחר נמצאה עליה.

כתב האישום החמור מתאר כיצד בחודש יוני 2007 בילו הנאשמים והצעירה במועדון. לאחר ששתתה ארבע כוסות אלכוהול מחוץ למועדון עם אחד הנאשמים, נכנסה לאחר מכן לתוך המועדון שם התגוששה ארוכות עם אחד הנאשמים. לאחר מכן, על פי כתב האישום, ביקשה הנערה מהנאשם לצאת החוצה כי אינה חשה בטוב, נשכבה על הרצפה, בכתה וצעקה.

הנאשם עימו התנשקה הבחורה הכניס אותה לרכבו יחד עם חברו והשניים אמרו לסובבים אותם שהם לוקחים אותה לבדיקה בתחנת מד"א. בעודם בדרך, כך על פי כתב האישום, אנסו השניים את הצעירה בזה אחר זה.

היום, שנתיים לאחר האונס, זיכה בית המשפט את הנאשמים לאחר שמיעת הוכחות ארוכה ומורכבת. עדים רבים עלו לדוכן העדים, ביניהם חבריה של הצעירה שהיו במועדון ואף אחותה, אשר הייתה גם היא במועדון והעידה בבית המשפט כי בשלב מסוים בערב "עזבה אחותה עם שניים או שלושה גברים נוספים".

"האנס מסתובב חופשי"

הבדיקות הרפואיות שעברה הצעירה העלו כי יש על גופה DNA של מספר אנשים. "קיים ספק ממשי באם אחד הנאשמים או מי מהם, הם אלו שפגעו בה או אנסו אותה", כתב בהחלטתו הרכב בית המשפט המחוזי בראשות השופט אורי שהם.

בית המשפט הסביר את זיכויו של אחד הנאשמים, בכך ש"בהתגפפות לוהטת המלווה בנשיקות צרפתיות ובשליחת ידיים לאיברים מוצנעים, לא מן הנמנע כי רוק, זיעה או שערה משערות גופו יותירו את אותותיהם על גוף המתלוננת".

לאחר שבית המשפט זיכה מעבירת אינוס את הנאשם שהתנשק עם הצעירה, דרכו לזיכוי של הנאשם השני שהגיע לסיפוקו בתחתוניה - הייתה קצרה. הצעיר שהואשם באינוס מתוך כך שהיה ברכב עם האונס זוכה מאשמה.

בית המשפט קבע הבוקר באופן חד משמעי שהצעירה אכן נאנסה. לגבי מי האנס - את זה כנראה לא נדע. עורכת דינו של אחד הנאשמים, טלי גוטליב, אמרה היום לחדשות 2 באינטרנט: "אנו שבעי רצון לנוכח תוצאת הזיכוי, מדובר במלחמה כמעט אבודה מראש שבה אנחנו, כהגנה, משמשים גם כעורכי דין וגם כחוקרים".

"חבל שמשטרת ישראל נצמדת לתחושה מסוימת מתוך התעלמות מבדיקת ראיות בשטח וגביית עדויות מכל הנוכחים במקום. תוצאת הזיכוי מלמדת כי אנס מסתובב חופשי. תיק זה מלמד כמה קל מעצרו של גבר בגין תלונת אישה וכמה ארוכה הדרך לטיהור שמו".