"אגד" נקנסה ב-30 אלף שקל לאחר שאוטובוס איחר ב-13 דקות

בית המשפט לתעבורה גזר קנס של 30 אלף שקלים נגד חברת "אגד", לאחר שבאחת הנסיעות בקו 400, בין ירושלים לגבעתיים, האוטובוס התעכב ויצא באיחור של כמעט רבע שעה. "אין היתר לשום מסיע לזלזל בזמנם של הנוסעים ואפילו בדקה מזמנם", קבע השופט טננבוים. החברת תפצה את הנוסעת שהתלוננה על האיחור באלף שקלים

האוטובוס איחר - אגד תשלם פיצוי (חדשות 2)

בחברת האוטובוסים "אגד" יפנימו מהיום טוב יותר את משמעות הפתגם: "זמן זה כסף". בית המשפט לתעבורה גזר על החברה קנס של 30 אלף שקלים, לאחר שאוטובוס שמפעילה לא עמד בלוח הזמנים ואיחר ב-13 דקות.  החברה גם תפצה באלף שקלים את המתלוננת שהתעכבה.

האיחור שעלה ל"אגד" הרבה כסף אירע לפני כשנתיים באוטובוס של החברה, בקו 400 שנוסע מירושלים לגבעתיים. האוטובוס יצא מהתחנה המרכזית בירושלים באיחור של 13 דקות.

בפסק הדין כתב השופט אברהם טננבוים כי תחבורה ציבורית יעילה הוא אינטרס ציבורי חשוב. "אין היתר לשום מסיע לזלזל בזמנם של הנוסעים ואפילו בדקה מזמנם", אמר השופט והדגיש כי אין מנוס מתגובה תקיפה שתתבטא בקנס הולם וכן פיצוי למתלוננים.

עוד הוסיף השופט כי "לנגד עינינו צריכה להיות המטרה על פיה התחבורה הציבורית תהיה כזו שהנוסעים יבחרו מרצונם להשתמש בה. לא משום שאין להם ברירה, אלא משום שהיא תהיה אמינה, נוחה, ומהירה יותר", לדברי השופט, כרגע, אין זה המצב.

בית המשפט שיבח את הנוסעת שהתלוננה על האיחור של האוטובוס, בכך שגילתה אזרחות טובה וכי יש לעודד גם נוסעים אחרים לעמוד על זכויותיהם. לסיום, הזהיר השופט את נציגי החברה בל יעברו עבירות דומות בשנה הקרובה, תיקנס החברה בסכום של 50 אלף שקלים. זאת בהתאם להתחייבות עליה אמורה לחתום החברה במהלך החודש וחצי הקרובים.