העבריין אבנר הררי תובע את מדינת ישראל

פרסום ראשון: העברין המוכר אבנר הררי החליט לנקום במדינת ישראל. לאחר שהוחזק במשך שנים במעצר בית בעקבות משפט רצח שהתנהל נגדו, הוא זוכה וכעת דורש פיצוי כספי מהמדינה. עורך דינו של הררי טען במהלך הדיון: "אם הפיצויים בהליך הפלילי לא יספקו את הררי נאלץ לפנות לאפיק האזרחי - שם הפיצוי יימדד במיליונים"

אבנר הררי נגד מדינת ישראל. ארכיון (חדשות 2)

פרסום ראשון: עבריין הצמרת אבנר הררי החליט לנקום בנציגי המשפט לאחר שריצה יותר ממחצית חייו בבתי הכלא בישראל. הררי תובע כעת את המדינה לאחר שהאשימה אותו ברצח שממנו הוא זוכה בשנת 2008.

בבית המשפט המחוזי בתל אביב התקיים היום דיון ראשון בתביעה האפשרית של הררי, שמבקש לקבל פיצוי כספי נרחב מהמדינה. העבריין המוכר מנסה לקבל פיצוי על שנים בהם שהה במעצר בית, לאחר שהואשם ברצח של לאון אזולאי לפני כשמונה שנים.

הררי זוכה באופן תקדימי ונדיר על ידי בית המשפט מאישום הרצח של אזולאי. במהלך הדיון לא הצליחה התביעה להציג ראיות מספקות ולמצוא עדים למשפט שיוכיחו את מעורבותו של הררי ברצח, והוא שוחרר לחופשי.

"הפיצוי יכול להגיע למיליונים"

"הפיצוי במשפט אזרחי יימדד במיליונים", עו"ד עמירם (חדשות 2)
הפרקליטות צפויה לטעון כי הררי הוא עבריין מוכר וידוע וכי לא נגרם לו כל עוול מהאישום שהוגש נגדו ולא התפתח להרשעה. סביר להניח כי שני הצדדים במשפט יוכלו להגיע להסכמה כספית, שתעמוד לפחות על 80 אלף שקלים, הסכום שהוצע היום בדיון על ידי השופט צבי גורנפיקל.

סניגוריו של הררי, עורכי הדין אבי עמירם וגדי זילברשלג, מסבירים כי להררי מגיע פיצוי כספי בעקבות הנזק שנגרם לו. עו"ד עמירם אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "לו תביעה כזאת הייתה מתנהלת בארצות הברית, הררי היה זוכה לפיצוי של 10 מיליון דולר, אם לא למעלה מזה. הזיכוי הנדיר שהתרחש מחייב את המדינה לפיצוי רציני. אם הפיצויים בהליך הפלילי לא יספקו את הררי נאלץ לפנות לאפיק האזרחי שם הפיצוי יימדד במיליונים".