עו"ד וינרוט נאשם במתן שוחד

כתב אישום חמור הוגש היום נגד עו"ד יעקב וינרוט ונגד יהושע ויטה, לשעבר בכיר ברשות המסים. על פי כתב האישום, בין השניים התפתחה מערכת יחסים בה נתנו אחד לשני הטבות בכדי לשרת את האינטרסים ההדדיים שלהם. ויטה נאשם כי העניק הטבות לעו"ד וינרוט שעזר במחיקת הרשעותיו הקודמות - ללא תשלום

עו"ד וינרוט - לדוכן הנאשמים. ארכיון (חדשות 2)

פרקליט הצמרת - לספסל הנאשמים: לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר כתב אישום נגד עורך הדין הבכיר יעקב וינרוט ונגד יהושוע ויטה, לשעבר בכיר בראשות המיסים. כתב האישום החמור מייחס לשניים עבירות שוחד, לעו"ד וינרוט עבירה של הלבנת הון, ולויטה שכיהן בעבר בתפקיד ציבורי - עבירות של מרמה והפרת אמונים.

על פי כתב האישום, נוצרה מערכת יחסים קרובה בין וינרוט לויטה, שכיהן באותה התקופה כפקיד השומה של גוש דן. במסגרת הקשר שהתפתח בניהם ניצלו השניים את יכולותיו אחד של השני בכדי לקדם את האינטרסים האישיים שלהם.

כתב האישום חושף כי ויטה שביקש להתקדם בעבודתו אך התקשה לעשות זאת בעקבות הרשעה קודמת שהיתה בתיקו, נעזר בעו"ד וינרוט, שסיפק לו שירותי ייעוץ בתנאים מוזלים ולעיתים אף בחינם. פעולה זאת נעשתה, על פי כתב האישום, תמורת הטבות שהעניק לו לויטה מתוקף תפקידו הציבורי.

"ויטה ניסה להסתיר את מעשיו"

על פי כתב האישום, ההטבות שהעניק ויטה לעו"ד וינרוט היו קביעת הסכמי מס חריגים עם לקוחותיו של וינרוט, בהם גם האוליגרך ארקדי גאידמק. ובתמורה ייצג וינרוט את ויטה ללא תשלום בכדי לעזור לו למחוק את הרשעותיו הקודמות.

עו"ד וינרוט פנה על פי האישומים ליועץ המשפטי לממשלה בשמו של ויטה , ואף הגיש תביעה לבית דין לעבודה. כתוצאה מהשירות המשפטי שהעניק עו"ד וינרוט לויטה, בוטל עיכוב קידומו המקצועי של ויטה, והוא מונה בשנת 2004 לסמנכ"ל לענייני שומה וביקורת ברשות המסים.

כדי להסתיר את פעולותיו הבלתי הולמות, רשם ויטה, על פי כתב האישום, תרשומות כוזבות מסמכים, בעצמו או באמצעות עובדיו. כעת יאלצו ויטה ו-וינרוט לנסות ולהוכיח את חפותם אל מול האשמות החמורות בנוגע להתנהלותם המשותפת.