אלי רייפמן הואשם - ונשלח למעצר בית

הבוקר הוגש בבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד איש העסקים אלי רייפמן. על פי האישומים נגדו, זייף רייפמן מסמכים לצורך קבלת הלוואה של תשעה מיליון שקלים. בתגובה לבקשת הפרקליטות, החליטה השופטת חיותה כוחן להאריך את מעצר הבית של רייפמן בערבות עצמית של 200,000 ש"ח

כתב אישום הוגש הבוקר נגד אלי רייפמן בבית משפט השלום בתל אביב. לפי כתב האישום, רייפמן מואשם בקבלת דבר במרמה ובזיוף מסמכים לצורך קבלת הלוואה בסך שלושה מיליון דולר מחברת "ווינטון קפיטל הולדינגס" הבריטית.

בתום הדיון החליטה השופטת חיותה כוחן לשחרר את רייפמן למעצר בית מלא בתנאים מגבילים ובערבות עצמית של 200 אלף שקלים. "לא הייתה מרמה ולא היה כלום", אמר רייפמן לאחר הדיון בבית המשפט.

תשעת המיליון שלא היו

הפרקליטות מאשימה את רייפמן בכך שזייף ביטחונות של תשעה מיליון שקלים במניות של החברה בבעלותו, "אמבלייז", כשלמעשה הן כלל לא היו קיימות. בהמשך, זייף רייפמן מסמך שמאשר לכאורה את קיום הביטחונות על נייר מכתבים מזויף.

לפני שבוע הוארך מעצרו של מייסד "אמבלייז" בשישה ימים, לאחר שנעצר בחשד לזיוף מסמך וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. השופטת גיליה רביד ציינה אז בדבריה כי אין מחלוקת כי קיימים למעשה חשדות הקושרים את רייפמן לביצוע המעשים המיוחסים לו". "יש הצדקה לאפשר למשטרה להשלים את החקירה ולמצותה", כתב רביד בהחלטתה.

פרשת רייפמן החלה לאחר שנדרש להעביר את מניותיו ב"אמבלייז", השוות כ-120 מיליון שקל, ומוחזקות בידי 41 נאמנים באנגליה, לכונס הנכסים של החברה, עו"ד איתן ארז. הוא סירב בתחילה לחתום על ייפוי כוח המורה לנאמנים להעביר את המניות לעו"ד ארז כפי שהורה לו בית המשפט ונעצר.