בג"ץ ידון אם "חגיגת" הוא סם מסוכן?

בעתירה שתוגש היום לבג"ץ ידונו השופטים בהליך הגדרת חומר כלשהו כ"סם מסוכן". גבר שנמצא במעצר בגין אחזקת כדורי "חגיגת" טוען שהחלטת משרד הבריאות להכליל את החומר בקבוצת הסמים המסוכנים לא נבדקה לעומק. "אין שום אינדיקציה שמצביעה על החומר כסם מסוכן", טוען עורך דינו של המואשם

מי בדק אם "חגיגת" הוא סם מסוכן? אילוסטרציה (משטרת ישראל)

בית המשפט יכריע אם חגיגת הוא סם מסוכן: במשטרת ישראל ובמשרד הבריאות מתנהל במשך שנים מאבק מול יצרני "חגיגת" על ההגדרה של החומר ממנו מורכבים הכדורים. עיתון "הארץ" מפרסם הבוקר כי היום תוגש לבג"ץ עתירה, הדורשת לא להכליל את החומר בקרב קבוצת "הסמים המסוכנים".

צביקה מינדברג, שנמצא במעצר כבר 15 חודשים בגין עבירה של אחזקת סמים שלא לצריכה עצמית, ינסה היום לשכנע את השופטים כי הליך קביעת החומרים שנכנסים לפקודת הסמים הוא חובבני. מינדברג מואשם שהחזיק עשרות אלפים של חומרים אסורים ובהם החומר מתילון שנמצא בכדורי "חגיגת" הידועים.

עו"ד של מינדברג, קובי סודרי יטען בבית המשפט כי משרד הבריאות לא בדק את הדברים וכי אין שום אינדיקציה שמצביעה על המתילון כסם מסוכן. לדברי עו"ד סודרי, לפקודת הסמים המסוכנים הוכנסו עוד שלושה חומרים, מבלי שבדקו אותם במשרד הבריאות.