תיעוד: החייל הותקף באכזריות - התוקפים ישתחררו בקרוב

חייל בחופשה שהגיע לפיצוציה נתקל לרוע מזלו ב-10 עבריינים שחיפשו קורבן. המצלמות תיעדו כיצד הותקף הצעיר באכזריות ללא סיבה. למרות חומרת המקרה, קיבל ביהמ"ש את הסדר הטיעון ובקרוב הם ישתחררו. צפו בלינץ'

בהתחלה זה נראה כמו מפגש חברתי רגיל בבית קפה בקריות, אבל אז נכנס לתמונה העבריין הצעיר רוברט ינגילוב, והחל מיד לתקוף את אחד החברים שישבו במקום. כשהמכות לא עזרו, ינגילוב שבר בקבוק שתייה ובעזרת שברי הזכוכית עבר לדקירות. האירוע האלים כולו תועד במצלמות האבטחה במקום.

חבר של ינגילוב, אבטאם טורה, אף הוא עבריין בן 20, נראה בתמונות שולף מכיסו האחורי סכין, פותח את הלהב ומצטרף לדקירות. המותקף, איגור סוחוטינסקי, חייל בן 20 מהקריות, ניסה להגן על עצמו אבל ללא הצלחה. מסביב החלו יתר התוקפים להשליך לעברו כיסאות ומקרוב הוא נדקר שוב ושוב על ידי השניים ללא הפסקה וללא רחמים.

גם כשאיגור נמלט לתוך הפיצוציה כשהוא מדמם בכל חלקי הגוף, ינגילוב ואבטאם המשיכו לדקור אותו בצוואר ובראש עד שהתמוטט על הרצפה. רק אז, אחד התוקפים שהשליך קודם כיסאות חשש שהאירוע יסתיים ברצח וביקש מהחברים להפסיק את הלינץ'.

"זה קרה סתם, פשוט סתם ככה הם חיפשו לפגוע במישהו", אמר אביו של איגור, בוריס סוחוטינסקי. "הבחור בא, אמר משהו, הבן שלי שאל מה אתה רוצה ממני ואז התחיל כל הברדק".

תקפו, ברחו וזכו לעונש מקל

אחרי ניסיון הלינץ', ברחה חבורת התוקפים מהמקום כשהן משאירים את איגור לדמם לבדו. רק שעתים אחר כך הם נעצרו כאשר הגיעו לקבל טיפול רפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה, וגם שם המשיכו להשתולל ותקפו את המאבטחים.

"הזמן הארוך שהלקוח שלי היה במעצר מינואר ועד עכשיו גרם לו לתובנות חדשות", אמר סניגורו של חיים בודנה, עורך הדין שלומי שרון. "הוא הביע צער רב וחרטה על האירועים. גם בבית המשפט וגם בתסקיר שנערך לו".

שלושת התוקפים העיקריים הם תושבי חיפה בגילאי 19-20, אבל נחשבים לעבריינים מוכרים שהשתחררו לא מזמן מהכלא על עבירות אלימות. למרות האכזריות הרבה שנראית בתמונות ולמרות הנזק שגרמו לאיגור, התיק המשפטי כלל לא הגיע לפרקליטות מחוז חיפה.

"שותים מרביצים ולא מקבלים עונש"

במשטרה החליטו שמחלקת התביעות שלהם שלרוב מטפלת בעבירות קלות, תנהל את התיק. השבוע זכו השלושה להסדר טיעון מקל ונהנו גם משופט שלא טרח להחמיר בעונשם. השופט מרדכי ארגמן מבית משפט השלום בקריות קיבל את הסדר הטיעון לפיו איבטאם שדקר בסכין, ירצה 36 חודשי מאסר ואילו השניים האחרים יסתפקו ב-16 חודשי מאסר בלבד.

"מרגע שהנאשם מודה וחוסך זמן שיפוטי ארוך ויקר, בית המשפט נוהג להקל עמו וכך היה במקרה הזה", הסביר סניגור אחר, עורך הדין תומר נווה. אביו של איגור, בוריס, זעם על העונש ואמר: "השופט היה צריך לתת עונש כבד. לא 10 חודשים ולא שנה, אלא על פי החוק. אני לא מבין את זה, כאן שותים כאן מרביצים , עושים הכל ולא מקבלים עונש. צריך להחליף את החוקים".

שני התוקפים שקיבלו עונש מופחת אמורים להשתחרר בקרוב לחופשי בעקבות תקופת קיזוז תקופת המעצר. התקיפה האלימה הזו, שכללה סכינים, בקבוקים, כיסאות ושולחנות שבהם השתתפו עשרה תוקפים מול חייל אחד, החלה רק בגלל הערה סתמית ללא שום סיבה ממשית.