ביהמ"ש המחוזי בחיפה: צעיר הורשע בהריגת חבריו בתאונה קטלנית

אלמוג בוחבוט בן ה-19 הורשע בעבירות של נהיגה במהירות מופרזת ובלתי סבירה ובהריגת שני חבריו, בני גילו, בתאונה שהתרחשה לפני כשנתיים. השופט קבע כי גרסתו של הנאשם הייתה רצופה בשקרים וכי הוא התנהג בכביש באופן פרוע למרות שהוא נהג חדש וחסר נסיון. גזר הדין יינתן בהמשך

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע היום את אלמוג בוחבוט, בן 19, בשתי עבירות הריגה לאחר שגרם לפני שנתיים לתאונה קטלנית בה נהרגו שניים מחבריו. הוא הורשע בנוסף בעבירות נהיגה במהירות בלתי סבירה, נהיגה במהירות מופרזת, חובת חגירת חגורת בטיחות והגבלת מספר נוסעים לנהג חדש.

בחודש נובמבר לפני שנתיים גרם בוחבוט לתאונה בה קיפחו את חייהם יוסי בנעים וסהר אסרף ז"ל, בני גילו של בוחבוט. השופט משה גלעד קבע היום כי הנאשם נהג במהירות מופרזת וניסה להשתחל בין שני רכבים שנסעו לפניו. לאחר שהתנגש באחד הרכבים, איבדו שני הנהגים שליטה על רכבם עד שפגעו במעקה הבטיחות.

השופט קבע כי מן הראוי להרשיע את בוחבוט בשתי עבירות של הריגה מאחר שקיפח את חייהם של שניים. עוד קבע השופט כי גרסתו של בוחבוט הייתה רצופה שקרים ומשלא ניתן להם הסבר מספק אפשר לראות בהם ראייה המחזקת את טענות התביעה. השופט הוסיף כי חומרת המעשים נובעת גם מכך שטרם התאונה, ולמרות היותו נהג חדש, צעיר וחסר ניסיון, התנהג בכביש באופן פרוע. גזר הדין יינתן בשלב מאוחר יותר.

השופט: "רצף מעשיו מעיד על התנהגות מסוכנת ופראית"

"אף אם נתעלם מאמירותיו המפורשות של הנאשם בדבר מודעתו", כתב השופט בגזר הדין, "הרי שרצף מעשיו מעיד על התנהגות מסוכנת ופראית, ואין להניח כי מי שנוהג במהירות גבוהה, בלתי סבירה לתנאי הדרך, אינו שומר מרחק ו'נדבק' לרכבים שלפניו - אינו ער למסוכנות הטמונה בנהיגתו".

בחודש אפריל 2008 הוגש כתב האישום נגד בוחבוט בגין התאונה הקטלנית. הדיון בכתב האישום היה סוער, כאשר בני משפחת ההרוגים מתעמתים עם הוריו של בוחבוט. "תתביישי לך", הטיחה אז אמו של אתי בנעים, אמו של יוסי, באמו של בוחבוט. בעקבות העימותים בין שני הצדדים עכבו השוטרים את אביו של בנעים ואילו אביו של בוחבוט נזדקק פונה לטיפול בבית החולים לאחר שחש ברע. "אל תתנו להם רישיון בגיל 17", אמרה אז בנעים.