ה"גורו" יפצה את התלמידה שאנס

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב גזר פסק היום פיצויים בגובה 700 אלף שקלים לתלמידה שנפלה קורבן ל"מורה רוחני", שניצל את אמונה ואנס אותה במסגרת הטיפול בה. השופטת ציינה כי מקרה זה מייצג תופעה חברתית חמורה במסגרתה אנשים המחזיקים בכוח או בסמכות כלפי צעירות, עושים שימוש ציני בסמכותם לצורך קבלת טובות הנאה מיניות

הנאנסת תפוצה במאות אלפי שקלים. אילוסטרציה (חדשות 2)

"מורה רוחני" שניצל את אמון תלמידותיו וביצע בהן מעשים מגונים ואונס ישלם לאחת מהן פיצויים בסך 700 אלף שקלים, כך קבע היום בית המשפט המחוזי בתל-אביב. זאת, במסגרת תביעת פיצויים אזרחית שהוגשה בעקבות הרשעה בפלילים.

המורה, שהציג עצמו כ"מחובר לתודעה האלוהית ולאנרגיה הקרויה מהר באבא" מהודו, הורשע בעבר במסגרת הסדר טיעון באונס במרמה בתלמידתו, שנותרה עם נכות נפשית של 15%. בנוסף הורשע המורה בביצוע מעשים מגונים בחמש תלמידות נוספות, לאחר שגרם להן להאמין כי מעשיו הם חלק מהטיפול לשיפור המודעות העצמית.

במסגרת התביעה הפלילית הוא נידון לחמש שנות מאסר בפועל, וחויב לשלם פיצויים בסך 10,000 שקלים לנאנסת, שהייתה בת 20 בעת ביצוע המעשים. השופטת דחתה את טענת המורה בדבר אשם תורם של המתלוננת, אשר לדבריו "פיתתה אותו והסכימה למגע המיני עמו".

השופטת ד"ר מיכל אגמון-גונן הדגישה בהחלטה את חומרת התופעה החברתית שמקרה זה מייצג, במסגרתה אנשים המחזיקים בכוח או בסמכות כלפי צעירות עושים בסמכותם שימוש ציני לצורך קבלת טובות הנאה מיניות מהצעירות התלויות או הכפופות להם. הפיצוי שניתן אמור לכסות את הוצאות הטיפולים הפסיכולוגיים ואת הפסד ההשתכרות שנגרמו למתלוננת בעקבות המקרה.