מסתמן: העבריין מאיר אברג'יל לא יוסגר לארה"ב

כתב אישום הוגש נגד האחים גבריאלי ומאיר אברג'יל בגין ניהול רשת הימורים ארצית. כעת יידרש היועץ המשפטי להחליט האם לוותר על כתב האישום נגד העבריין ולהעביר אותו לידי הרשויות בארה"ב, שם הוא מבוקש על רצח

ימשיך לחייך? מאיר אברג'יל (חדשות 2)

האם למאיר אברג'יל יש סיבה לחייך? ייתכן ואחד העבריינים הבכירים בארץ "יזכה" לעוד כמה חודשים בארץ הקודש ולא יוסגר לארה"ב, שם הוא מבוקש יחד עם אחיו יצחק על עבירת רצח, סמים והלבנת הון.

הבוקר הגישה פרקליטות מחוז תל אביב לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה כתב אישום נגד אברג'יל ונגד האחים ראובן ועזרא (שוני) גבריאלי בפרשת "אינטרנט קפה".

על פי כתב האישום, ניהלו השלושה במשך שנתיים יחד עם שישה נאשמים נוספים רשת הימורים אינטרנטית בלתי חוקית בישראל, שמנתה כ-100 בתי קזינו וגלגלה מיליוני שקלים. בין סעיפי האישום המיוחסים להם: גניבה, הלבנת הון, ארגון ועריכת משחקים אסורים, קבלת דבר במרמה בניסבות מחמירות והפרת אמונים בתאגיד.

פרקליטו של אברג'יל. עו"ד אבי עמירם (חדשות 2)
מבחינת אברג'יל, משמעות הגשת כתב האישום בארץ היא שהסגרתו לארה"ב צפויה להידחות, זאת מאחר ועל ההליך המשפטי נגדו להתקיים בגבולות ישראל.

עם זאת, מוקדם מדי בשביל אברג'יל לשמוח. ייתכן והיועץ המשפטי לממשלה מני מזוז יחליט לוותר על כתב האישום בפרשה ויעדיף להעביר את העבריין לידי שלטונות החוק האמריקנים. במסמך שנשלח מלשכת מזוז לפרקליטו של אברג'יל, עו"ד אבי עמירם, נכתב כי ההסגרה צפויה לקבל בכורה על פני פרשת ה"אינטרנט קפה".

סניגורו של מאיר אברג'יל אבי עמירם אמר: "פרקליטות המדינה הצהירה כי אם מאיר אברג'יל יוסגר, המדינה לא תגיש כתב אישום נגדו על פרשת "קפה-אינטרנט". אף על פי שתוכנן להסגירו הגישה המדינה כתב אישום ולכן מדובר בשימוש לרעה בהליכי משפט, בהחזקת חרב מתהפכת מעל צווארו".