עו"ד פרי: עד המדינה שיקר

עורך הדין ישראל פרי מרצה עונש מאסר על הונאת אלפי פנסיונרים אבל הפרשה לא הסתיימה. הערב אנחנו מגלים כי פרקליטיו של פרי פנו ליועמ"ש לממשלה ובידיהם הקלטות של עד המדינה 'מודה לכאורה ששיקר במשפט'. זה מצדיק לדעתם חקירה חדשה ומשפט חוזר

בצהריים הונחו ההקלטות בלשכתו של היועץ המשפטי לממשלה. פרקליטיו של עורך הדין ישראל פרי שהורשע בגניבת 320 מיליוני מ-9,000 מבוטחי פנסיה, טוענים עכשיו כי בידיהם הוכחות שעד התביעה המרכזי של הפרקליטות - מרטין הקה - מודה ששיקר ושיתנקם בפרי על שתבע אותו תביעה אזרחית.

עו"ד ישראל פרי מרצה כבר תשעה חודשים בכלא רימונים מתוך עשר שנים שנגזרו עליו. הוא רתם למאבקו המשפטי את בכירי הכלכלנים והמשפטנים. לצד עו"ד יעקב ויינרוט, עומדת בקשתו של פרי לדיון נוסף פרופסור מרדכי קרמניצר. עכשיו צורף לצוות ההגנה גם מי שהיה לא מכבר מועמד מרכזי לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, עורך הדין צבי אגמון.

"הקה התייצב מיוזמתו לפני עורך דין והודה בפניהם שהעיד עדות שאינה אמת ואמר שהוא יהיה מוכן להעיד בשנית ולשנות את עדותו", אמר עו"ד ישראל וולנרמן. "הוא אמר שאם יהיה צורך בכך גם יודה ששיקר בעדותו הראשונה".

פרקליטיו של פרי דורשים משפט חוזר

הקה שהעיד כעד מדינה במשפטו של פרי היה מנהל הכספים שלו. לדברי בתו של פרי הוא פנה אליה, ובסדרת פגישות שאותה הקליטה אמר לה "אם לא אוכל תקן את עדותי, אצטרך להודות ששיקרתי".

בהקלטה אחרת אמר הקה: "כאשר שמעתי שאבא שלך באמת הולך לבית הסוהר, את אמרת לי שכמה מהערותיי תרמו תרומה קטלנית להוצאה להורג, ועכשיו אני קורא ואומר: 'אתם מפגרים, לא הבנתם אותי נכון. מעולם לא אמרתי כך את הדברים, לא התכוונתי לכך ואתם ניצלתם אותי".

"התעללתם בי כדי לשרת את הצורך שלכם לתפוס את פרי ולהכניס אותו לבית הסוהר", הוסיף הקה. צריך להדגיש כי הקה היה העד המרכזי נגד פרי. עכשיו מבקשים פרקליטיו של פרי לחקור את עד המדינה בחשד לעדות שקר, שיבוש מהלכי משפט וסחיטה באיומים. במקביל תוגש כבר מחר בקשה למשפט חוזר.