אולמרט: כופר בהאשמות המיוחסות לי בכל הפרשות

רה"מ לשעבר אהוד אולמרט הגיע הבוקר לבית המשפט להגיב על כתב האישום שהוגש נגדו. לצידו, התייצבה גם ראש לשכתו לשעבר שולה זקן שמואשמת גם היא במספר עבירות חמורות. אולמרט וזקן כופרים בכל האשמות המיוחסות להם בפרשות "ראשונטורס", "מעטפות הכסף" ו"מרכז ההשקעות"

רשמית: אולמרט כופר בהאשמות נגדו. ארכיון (חדשות 2)

אולמרט דבק בגרסתו וכופר בהאשמות נגדו: ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הובא הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים, שם הוא כפר בכל האישומים נגדו. כתב האישום עוסק בשלוש פרשות שונות: "מעטפות הכסף", "ראשונטורס" ו"מרכז ההשקעות".

פרקליטיו של אולמרט ביקשו בשבוע שעבר מבית המשפט לדחות את הישיבה, בעקבות מינויו של עורך הדין יהודה ויינשטיין, שהיה נדבך מרכזי בצוות ההגנה של אולמרט, לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה.

נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים, דחתה את הבקשה וקבעה כי למרות עזיבתו של ויינשטיין את צוות ההגנה, יכול אולמרט להגיב תגובה כללית לכתב האישום שהוגש נגדו. ואכן, שב וכפר אולמרט במיוחס לו, הפעם באופן רשמי. "אני רוצה לנצל את היום ומבקש בשם הנאשם לכפור כפירה כללית בכל העובדות המיוחסות לו בכתב האישום", אמר הבוקר עו"ד אלי זוהר, פרקליטו של אולמרט.

אולמרט נאשם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד והעלמת הכנסות.

זקן כופרת גם היא בכל האישומים

גם שולה זקן, שהייתה מנהלת לשכתו של אולמרט, התייצבה הבוקר לצידו של ראש הממשלה לשעבר והודיעה שוב שהיא כופרת באישומים המיוחסים לה בפרשות ראשונטורס, "מעטפות הכסף" ו"מרכז ההשקעות". בחודש ספטמבר השנה נפתח משפטה של זקן בבית משפט השלום בירושלים. אז הביעה זקן אופטימיות רבה "אני תמיד מקווה לטוב", אמרה בזמנו.

בחודש יולי השנה, הוגש לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד שולה זקן בגין הפרת אמונים בתקופה בה כיהנה כמנהלת לשכתו של אולמרט. זקן נאשמת כי ניהלה מערכת יחסים של שוחד והפרת אמונים וקידום האינטרסים של האישיים של אחיה יורם קארשי. במקביל, הודיעה הפרקליטות כי שולה זקן תואשם במרמה והפרת אמונים בפרשת רשות המסים.