הזמר קובי פרץ בתגובה לטענות נגדו: "אמרתי שלופים ולא שלוכים"

לאחר הפרסומים כי נתבע על ידי בני משפחה מהצפון הטוענים כי כינה אותם "שלוכים" במהלך אירוע בר המצווה לבנם, כינס קובי פרץ מסיבת עיתונאים בה טען "אמרתי שלופים, ולא שלוכים". לדבריו, שלופים הוא ביטוי לשמחה גדולה ונשים יפות. צפו בקטע מבר המצווה ותשפטו בעצמכם

אין ספק כי אפיק בן ה-13 לא ישכח את חגיגת הבר-מצווה שלו כל ימי חייו, ולא מהסיבות הנכונות. לטענת בני המשפחה, הזמר קובי פרץ כינה אותם "שלוכים" במהלך חגיגות הבר מצווה, כינוי גנאי אותו המציאו אשכנזים, ואומץ על ידי יוצאי מרוקו. משמעות הביטוי היא הבעת זלזול והשפלה על האדם אליו הביטוי מופנה.

לאחר שבני המשפחה צפו בהקלטת האירוע וראו כי הזמר הנערץ אכן השתמש בביטוי המעליב נגדם, החליטו לתבוע אותו על עוגמת הנפש שנגרמה להם. בני המשפחה דורשים מהזמר לשלם להם פיצויים בסך 100 אלף שקלים. זאת לאחר שלדבריהם פנו אליו וביקשו שיתנצל בפני חתן הבר מצווה ובפניהם כדי להימנע מעימות משפטי. אך מכיוון שסירב הם החליטו לתבוע אותו.

כיאה לכוכב במעמדו, כינס היום קובי פרץ מסיבת עיתונאים בה החליט להגיב לראשונה לתביעה נגדו: "ככל הנראה מדובר בבעיית שמיעה, לא אמרתי שלוכים, אלא אמרתי 'שלופים'".לטענת הזמר זהו ביטוי שהשתרש אצלו ובקרב חבריו המתאר שמחה גדולה ונשים יפות. "אני מרוקאי, מרוקאי גאה, אבא שלי תמיד היה אומר לי שאני שלוך, אני יודע מה משמעות המילה ובטח שלא השתמשתי בה באותו אירוע". לסיכום נספר, כי גם אבשלום קור, שללא ספק מצוי ברזי השפה העברית, לא מכיר את הביטוי הזה.