קובי פרץ הופיע בבר מצווה וקרא למשפחה: "שלוכים"

בני משפחה שהזמינו את הזמר לשיר באירוע בר המצווה של בנם, תובעים ממנו לשלם להם 100 אלף שקלים פיצויים. הסיבה: פרץ כינה את בני המשפחה והאורחים בכינוי "שלוכים" ופגע בכבודם. לטענתם, שילמו לפרץ 34 אלף שקלים תמורת הופעתו, אך כשפנו אליו כדי שיתנצל בפני חתן בר המצווה הוא התעלם מפנייתם

למי קראת שלוך? קובי פרץ (יח"צ)

עבור ילד בן 13 מעפולה זה היה אמור להיות האירוע המשמח בחייו: מאות אורחים וקרובי משפחה הגיעו למסיבת בר המצווה המפוארת שנערכה באולם בעיר, כדי לחלוק לו כבוד וגם לשמוע את הזמר קובי פרץ שהוזמן להופיע באירוע.

אבל השמחה התחלפה מהר מאוד בתדהמה ועלבון אחרי שהזמר החל לכנות את הקהל ואת בני המשפחה בכינוי "שלוכים" ואף חזר על כך פעמיים כדי לחזק את משמעות דבריו. האירוע התרחש לפני כחודשיים. משפחתו של הנער החליטה להפתיע את חתן בר המצווה שנמנה עם חוג מעריציו של פרץ, והזמינו את הזמר להופיע בחגיגה תמורת 34 אלף שקל.

מכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בעפולה, עולה שהזמר עורר התרגשות רבה בקרב הנער והמוזמנים ששרו ורקדו סביבו. אך כעבור זמן קצר הם הופתעו לגלות שהזמר החל לגדף את הנער, את בני משפחתו ואת החוגגים, וכינה אותם בין השירים בכינוי "שלוכים". כעבור דקה, נטען בכתב האישום, שילב בשיר אחר את הביטוי "איזה שלוכים אתם".

חבריו של הנער מכנים אותו שלוך מאז האירוע

"הביטוי שלוכים הינו כינוי גנאי המקובל בקרב יוצאי צפון אפריקה, והוא מתייחס לאנשים מאזור הרי האטלס במרוקו הנחשבים לפרימיטיביים, חסרי תרבות והשכלה, שגרים בדרך כלל בכפרים נידחים ונחשלים", כך טוען עורך הדין דב הירש בתביעה שהוגשה בשבוע שעבר.

"כינוי זה השתרש והפך לביטוי של זלזול, השפלה, וכוונה לפגוע באדם אליו הוא מופנה... הזמר עצמו נמנה על אוכלוסיית יוצאי מרוקו ועל כן משמעותו העלובה והגזענית של הגידוף 'שלוכים' ברורה וידועה לו, ומסיבות אלו יש לומר שהפוסל במומו פוסל".

מלבד הנזק שנגרם לבני המשפחה ציינו ההורים את הנזק שנגרם לנער שהעריץ את הזמר. מלבד האקורד הצורם שנשמע משירתו של פרץ, חבריו של הנער שנכחו במסיבה, אימצו את הביטוי והם מכנים את הנער שלוך בכל פעם שהם פוגשים אותו.

הפיצוי שדורשת המשפחה: 100 אלף שקלים

בסוף האירוע הלא משמח, פנו חלק מהאורחים בתלונות להורים בטענה שהם אחראים להתנהגות הגזענית של הזמר, וכך לטענת המשפחה נגרם גם סכסוך משפחתי. "אם בית המשפט ירצה, אנחנו נדאג שעשרות עדים ששותפים לחוויה המזעזעת ולעלבון יגיעו לאולם הדיונים ויסבירו לשופט מה עובר על בני העדה המרוקנית שהבינו שהכינוי מוטח בהם", אמרו בני המשפחה.

כעת תובעים בני המשפחה 100 אלף שקלים מפרץ בשל עגמת הנפש והתנהגותו הבזויה לדבריהם. בשיחה עם חדשות 2 סיפרו שבתחילה פנו אל הזמר ולמקורביו וביקשו ממנו להתנצל בפני חתן בר המצווה כדי להימנע מעימות משפטי, אבל פרץ לא טרח לענות להם כלל והפנה אותם לסוכנת ולעורך הדין שלו.

ממשרד יחסי הציבור "שרית בירן" שמייצג את פרץ נמסר בתגובה: "עד עתה לא קיבלנו את כתב התביעה ולכן איננו יכולים להתייחס".

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?